Dvojí metr ANO: Kvůli Mlejnkovi chtějí shodit vládu, Vildumetzovou drží

Andrej Babiš kritizuje koalici za jejich kontakty, toxické vazby jeho místopředsedkyně sněmovny přehlíží.

Miliardář dostal příležitost, aby dokázal, že v politice měří všem stejně. V praxi pak udělal pravý opak.

Zatímco tepe vládní koalici kvůli kontaktům jejích politiků na obviněné v kauze Dozimetr, u jeho vlastní političky dělá, že je nevidí. Nejvýše postavená politička Babišova hnutí – Jana Mračková Vildumetzová – se scházela a přátelila se Zakaríhou Nemrahem. Pražský podnikatel od června sedí ve vazbě kvůli podezření z účasti na zločinecké skupině v kauze Petra Hlubučka.


Z loňské kampaně ANO Foto: Hnutí ANO

Babiš ale Mračkovou Vildumetzovou z politické funkce stahovat nebude. “Má naši důvěru,” tlumočila stanovisko hnutí ANO šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová.

Hnutí ANO i sama Mračková Vildumetzová kontakty se zatčeným podnikatelem bagatelizují tvrzením, že to byl přítel jejího manžela Jana, jinak také politika ODS. A Mračková Vildumetzová u schůzek byla “náhodou” také.

“Paní Mračková má manžela, s kterým chodí někde, s dotyčným pánem se scházel její manžel, co je funkcionář z ODS,” tvrdil kupříkladu Babiš.

Ten samý Babiš pak politiky STAN za kontakty se stejnými lidmi před pár dny častoval těmito slovy: “Takhle funguje celý STAN, korupce, kontakty na mafii, klientelismus, a korupčníků se nezbavují, ale odměňují je.”

Jenže “manžel funkcionář” narozdíl od Mračkové Vildumetzové neměl žádnou funkci a tedy měl i mnohem menší vliv. Se Zakaríhou Nemrahem se poznali v době, kdy politička ANO seděla v roli hejtmanky v karlovarském kraji. Její muž je regionální politik ODS, který v partaji zdaleka nepatří do první ligy.

A Zakaría Nemrah v té době dělal byznys mimo jiné právě na Karlovarsku.

Co přesně měla Jana Mračková Vildumetzová společného se Zakaríou Nemrahem? Čeká ji kvůli němu také vyšetřování Čtěte v zářijovém časopise Neovlivní.cz, který můžete objednávat v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email