Dýchánek v Riu a testy do škol. Jak to spolu souvisí?

Odpověď přinášíme v březnovém vydání tištěného časopisu Neovlivní.cz

Milí čtenáři,

občas mám pocit, že nepíšeme skoro o nikom jiném než o Andreji Babišovi a jeho týmu. Upřímně, nejsem z toho nadšená. Tak zajímavý „materiál“ zase není. Navíc je to zvlášť poslední rok skoro jako přes kopírák – články o neschopném, zbabělém premiérovi, který zavlekl zemi do takových problémů, že se z nich bude vzpamatovávat nejméně jednu generaci.

Babiš je ale aktuálně premiérem, je to on a jeho tým, kdo ovlivňuje naše životy největší měrou. Nejde ho vynechat a tvářit se, že v ČR v tuto chvíli existují důležitější věci na popisování, než je vláda a to, co nám lidé s ní spojení provádějí. Až jednou odejde, nebude už žádný důvod, proč mu věnovat tolik pozornosti. Stane se pouhým nechvalně proslulým heslem ve wikipedii. Teď je to bohužel jinak. Jak mi napsal pan Šmahlík: „Nevzdávejte to, pořád je vás málo. Vás, kteří ukazují ty současné mocné v pravém světle.“ Je to tak, Andrej Babiš má pořád vliv na podstatnou část médií. Včetně hlavních zpráv veřejnoprávní televize a rozhlasu.

Březnová porce z časopisu Neovlivní: 1. Záliba premiéra v kompro složkách spustila vyšetřování ve sportovní agentuře a dost možná připraví jejího šéfa Milana Hniličku o křeslo. 2. Promyšlené lži pomáhají premiérovi a jeho ministrům udržet se u moci a vzbuzovat v lidech dojem, že jim pomáhají. Rozebrali jsme klíčové výroky posledních měsíců a doložili, že ve skutečnosti to bylo celé jinak. 3. Současní mocní sáhli po starém veksláckém triku a pod heslem „Já na to mám“ a s přilepenou tisícovkou na čelo se ze svých hříchů začali vykupovat odpustky na charitu.

Okrajově se premiéra a jeho týmu dotýká i moje investigace v zákulisí čtvrtmiliardové zakázky na dodávky antigenních testů do škol. Pátrání mě dovedlo až k legendární schůzce ve vyšehradské restauraci Rio‘s, která v říjnu stála Romana Prymulu post ministra zdravotnictví. V textu se dočtete, jak spolu oba příběhy souvisí.

Prymula sice přišel o křeslo, ale studenti a školáci už o rok normálního života. Co s nimi tak dlouhá izolace udělá? Zadělali jsme si na generaci tlustých hlupáků? A co si o tom myslí oni sami? Odpovědi najdete v důkladné sondě do životů a duší dětí a mladých lidí od Michala Komárka.

Ještě svůj časopis nemáte? Předplatit si jej můžete snadno, objednávkový formulář najdete na tomto odkaze »

Za pár měsíců máme volby, a tak jsme pátrali v politickém zákulisí, kdo ve skutečnosti tahá za nitky a tlačí partaje k vítězství.

Pro samý covid a vládní kousky bychom neměli zapomínat, co se kolem nás odehrává v přírodě. Taky jste měli pocit, že se počasí v posledním roce vrátilo do normálu? V létě nebyla dlouhodobá extrémní vedra, po deštivém podzimu napadl v zimě sníh. Mezinárodně uznávaný klimatolog Radim Tolasz mě ale vrátil na zem. Byla to výjimka. Naopak se kvůli oteplování musíme smířit s tím, že horka nad 37 stupňů a zimy bez sněhu se stanou ve světě teplejším o jeden a půl stupně běžným standardem.

Inspirativní čtení vám přeju a dávejte na sebe pozor!

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email