Fotbalista Baroš o utopené miliardě VIP: Nevím, jestli ty peníze někdy uvidíme

Schůze věřitelů Romana Petra, který dluží více než miliardu VIP klientům, se překvapivě odkládá.

Slavní fotbalisté, hokejisté, známí politici i respektovaní policajti jsou obětí v jednom z největších krachů poslední doby. A vidina, že se případ podnikatele Romana Petra a utopené miliardy konečně po půl roce pohne, se zase odsouvá.


Milan Baroš Foto: Instagram MB

Insolvenční správce totiž požádal o posunutí schůze věřitelů Petra, která se měla odehrát už za pár dní v červnu. “Insolvenční správce se obrací na nadepsaný soud se zdvořilou žádostí o odročení přezkumného jednání, a to minimálně o 30 dnů,” napsal správce soudu. Ten podle neoficiálních informací Neovlivní.cz návrhu vyhoví.

Do insolvence se přihlásilo přes 200 věřitelů, některé z přihlášených pohledávek ovšem podle insolvenčního správce nemají potřebné náležitosti. Chybí v nich listinné doklady k tomu, že je nárok oprávněný.

Kriminalisté a státní zastupitelství, kteří se do krachu Romana Petra vložili, nicméně podle informací Neovlivní.cz zkoumají i variantu, zda nejde o uměle vytvořený problém, aby se konkurs odsunul.

Sám Roman Petr tvrdí, že všechno vrátí. “Nejsme žádní lumpové. Mám čisté svědomí, nic jsem neukradl,“ důrazně opakuje s tím, že to všechno byla nešťastná souhra náhod.

VIP klienti Romana Petra, kteří promluvili v aktuálním časopise Neovlivní.cz, dnes už mohou jen doufat, že své peníze, které mu svěřili na zhodnocení, ještě někdy uvidí.

Jako třeba hvězdný fotbalista Milan Baroš. “Nevím, jestli věřím, že nám ty peníze vrátí. Řekl bych to asi tak, že spíš doufám, než věřím,” konstatoval v rozhovoru s Neovlivní.cz.

Milan Baroš není jediné zvučné jméno mezi přihlášenými věřiteli. Roman Petr se zaměřil takřka výlučně na VIP klientelu. Své vydělané miliony mu vedle zmiňovaného Baroše svěřili i další fotbaloví reprezentanti Patrik Berger, Tomáš Vaclík, Tomáš Sivok, Tomáš Necid, Marek Heinz, hokejista z NHL Jan Vopat. Řada dalších – zejména z tenisu – je pak schovaná za jmény svých právníků.

Až to celé svádí ke zkratce, že si bývalí sportovci, kteří často neoplývají právě vysokou finanční gramotností, jednoduše naběhli.

“Jenže Romanovi Petrovi poslali své peníze i lidé, kteří moc dobře znají jejich hodnotu a celý život s nimi pracují. Jako třeba bývalý šéf ekonomické kontrarozvědky Jan Šula nebo bývalý ministr z Klausovy éry Ivan Kočárník, obratný tenisový funkcionář Miroslav Černošek nebo někdejší poslanec ODS Miroslav Ouzký, který byl jednu dobu dokonce nejvýše postaveným Čechem v Evropském parlamentu,” píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

V čem spočívalo kouzlo Romana Petra? A kde skončily peníze jeho VIP klientů? Detaily přináší časopis Neovlivní.cz. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Intagram Milana Baroše

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email