Fotbalový manažer Chládek. Pro padlého ministra vznikla nová funkce

Zpráva, kterou deník Neovlivní.cz přinesl už na konci června, se v pátek potvrdila. Fotbalová asociace České republiky (FAČR) v tiskové zprávě oznámila, že do svých řad přibírá někdejšího socialistického ministra školství Marcela Chládka. Specielně pro něj vytvořila novou pozici generálního manažera státních reprezentací a fotbalových akademií.

“V osobě Marcela Chládka získáváme posilu k zajištění koncepce spolupráce a podpory na úrovni státu, krajů a měst v zájmu vytvoření optimálních podmínek právě pro reprezentační týmy a fotbalové akademie,” píše se v tiskové zprávě asociace.

Chládek, kterého na konci května odvolal premiér – oficiálně kvůli nevhodnému chování vůči podřízeným – udržoval po celou svou ministerskou éru úzké vztahy se špičkami tuzemského sportu. Pro sport sháněl peníze navíc a vycházel vstříc nejvlivnějším hráčům. A ti se o něj po náhlém pádu postarali.

Že půjde pracovat právě pro FAČR, bylo podle zdrojů Neovlivní.cz domluveno jen pár týdnů po jeho pádu ». Rozhodování, co dál, ulehčil Chládkovi fakt, že po odchodu z vlády neměl žádnou placenou politickou funkci. V senátních volbách – ministr obhajoval v roce 2014 své křeslo v obvodě Louny – jej porazila nestranička za hnutí ANO Zdeňka Hamousová.

ČSSD dala od padlého ministra ruce pryč. Partaj mu podle jednoho ze členů vedení sociální demokracie nabídla pouze, aby šel učit na Univerzitu obrany.

Chládka odvolal premiér Bohuslav Sobotka poté, co deník Mf Dnes napsal článek, že ministr šikanuje podřízené. Text ovšem jen opakoval už rok známé informace. Ze zjištění Neovlivní.cz vyplývá, že Sobotka článku využil, on i jeho okolí se chtělo zbavit “neposlušného” Chládka už dávno.

Pro Miroslava Peltu, mocného šéfa FAČR, však Chládek znamená “velkou posilu”.

“Reprezentace je výlohou naší práce. V novém sídle jsme vybudovali síň slávy a chceme do ní dále přispívat, proto se snažíme akademiím a reprezentacím zajistit nejen optimální sportovní zázemí, ale také kontinuitu ve spolupráci s kraji a městy, která je pro jejich dlouhodobé fungování důležitá. Věřím, že pan Chládek díky svému zaujetí a znalosti obou prostředí bude velkou posilou,” uvedl Pelta v komuniké.