Fotostory: Jak se Babiš (ne)znal k Čapímu hnízdu

Vicepremiér Andrej Babiš staví svou obhajobu v kauze Čapí hnízdo na faktu, že jeho koncern Agrofert převzal Čapí hnízdo až v listopadu 2013. Agrofert by na evropské peníze nedosáhl, ale předchozí vlastníci, kteří o dotace požádali, ano. Na stránkách tuzemských deníků a týdeníků lze však snadno dohledat reportáže staršího data, v nichž Babiš sám vystupuje jako hrdý vlastník. A to dlouhé měsíce před podzimem 2013.

Pro ukázku jsme si vybrali tři zprávy, které vyšly s odstupem tří měsíců na zpravodajském serveru iDnes.cz z vydavatelského domu Mafra, který dnes patří mezi další byznysové aktivity šéfa hnutí ANO.

Novináři iDnes v březnu, dubnu a květnu 2012 popisovali, jak žijí a bydlí tuzemští miliardáři. Dva materiály nachystali kmenoví autoři redakce, třetí z nich je zdrojován časopisem Forbes, který pořídil snímky Andreje Babiše přímo na farmě. Babiš se na nich chlubí vzácným koněm, kterého na statek přivezl, čerstvě narozeným kozlíkem, nebo popisuje, jak je mu v přírodě dobře.

Další dokumenty, výroky a data týkající se vlastnictví resortu naleznete ve článku: Návrat do roku 2012. Jak Babiš řídil architekta, kdy na Čapím hnízdě stavět komín – zde ».

 

capi_hnizdo_monitoring_1
capi_hnizdo_monitoring_2
capi_hnizdo_monitoring_3
capi_hnizdo_monitoring_4
capi_hnizdo_monitoring_5
capi_hnizdo_monitoring_6
capi_hnizdo_monitoring_7
capi_hnizdo_monitoring_8
capi_hnizdo_monitoring_9
capi_hnizdo_monitoring_91

Repro a koláž: Neovlivní.cz