Fyzioterapeut Kolář odchází od Babiše. K Dospivovi

Uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář, který léčil většinu českých reprezentantů a všechny tři polistopadové prezidenty, odchází od Andreje Babiše. Kolářovo Centrum pohybové medicíny, které pro něj Babiš před lety postavil a následně mu vyměřil obří nájem, míří do jinonických budov skupiny Penta. HN napsaly, že nová klinika má být výrazně větší a za výhodnějších podmínek.

V zákulisí se o tom mluvilo už skoro dva roky: Pavel Kolář se s Andrejem Babišem nepohodl a hledá cestu, jak se vyvázat ze spolupráce v Centru pohybové medicíny, které pro něj miliardář ještě před vstupem do politiky postavil. Kolářovi se nepozdával vysoký nájem, který Babišovi musel platit.

Rozkol pak nastal podle neoficiálních informací poté, co dnešní ministr financí chtěl po Kolářovi, aby jej podpořil v parlamentních volbách.

Nyní Hospodářské noviny napsaly, že se jeden z  nejznámějších českých fyzioterapeutů dohodl s Markem Dospivou, klíčovou postavou skupiny Penta. “Hlavními důvody má být to, že u spolumajitele skupiny Penta dostane v pražských Jinonicích větší prostory, a navíc za výhodnější nájemné, než má nyní u Babiše. Vedle sídla Agrofertu na Chodově sídlí Kolářova klinika pět let,” píše autor zprávy Milan Mikulka, který má zpravidla velmi přesné informace o zákulisí velkého byznysu.

Oficiálně ovšem žádná ze stran stěhování kliniky nepotvrdila. List se ale odvolává na své zdroje, které uvádějí, že Pavel Kolář už svým zaměstnancům oznámil, ať se připraví na stěhování.

Politik se s fyzioterapeutem původně přátelil, jejich vztah ale začal drhnout po Babišově vstupu do politiky. ” Andrej Babiš byl můj pacient, znali jsme se velmi dobře, naše rodiny spolu jezdily na dovolenou. Myslím, že politika, kterou začal dělat, nás trošku rozdělila,” řekl Kolář už před více než rokem v rozhovoru pro časopis Týden.