Hledali jsme v Edinburghu stopy k firmě, která má dodat testy do škol

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají.

Vláda přes všechny pochybnosti nechala běžet zakázku na dodávku antigenních testů do škol od neprůhledné společnosti Tardigrad International Consulting. Vítězné firmě vláda hodlá poslat o 40 milionů korun víc, než nabídl další z uchazečů.

Za tisícikorunové eseróčko vystupuje coby jednatelka Monika Jírovcová, skutečný majitel ale není jasný. Poté, co Neovlivní.cz zveřejnilo sérii pochybností o vítězné firmě, se redakci ozvala Anna Košlerová : „Jsem novinářka, momentálně v Edinburghu a řeším Tardigrad.“

Anna Košlerová se následně po dohodě s redakcí Neovlivní.cz vypravila pátrat do skotského hlavního města, kde má sídlit společnost, která českou firmu Tardigrad International Consulting v roce 2016 zakládala.


Dům v Edinburghu, kde má sídlit firma, která založila českou společnost dodávající testy do škol. Foto: Anna Košlerová

Zde je výsledek jejího pátrání:

Chcete se dozvědět víc?

Předplaťte si tištěný magazín + web Neovlivní za 1990,- Kč / rok a získáte:

  • Unikátní časopis týmu novinářky Sabiny Slonkové (doručujeme 9x ročně)
  • Investigace, analýzy a rozhovory
  • Exkluzivní zjištění ke klíčovým událostem
  • Každodenní přístup k originálnímu obsahu na webu Neovlivní.cz

Již mám předplatné
Přejít nahoru