Hledáme lidi. Zn.: Pro premiéra

Tým nejbližších spolupracovníků premiéra Andreje Babiše čekají letos zatím největší personální změny. Na odchodu jsou hned dva Babišovi klíčoví rádci: Lucie Kubovičová a Marek Hanč. Vážné trhliny navíc dostal vztah premiéra s jeho blízkým spolupracovníkem.

Předseda vlády, u kterého personalistika není právě tou nejsilnější stránkou, bude muset letos najít a přivést hned několik lidí. A to přímo do svého nejbližšího okolí. Opouští jej totiž mluvčí Lucie Kubovičová, která veřejně potvrdila těhotenství.

„Trochu jsem zvolnila tempo, hlavně podle toho, jak mi tělo dovolí, ale pořád pracuju,“ sdělila deníku Blesk.

Lucie Kubovičová po vítězných volbách 2016 ve stínu svého šéfa. Foto: hnutí ANO

Kromě toho je ale podle zjištění Neovlivní.cz na spadnutí další odchod. Po květnových volbách do Evropského parlamentu by chtěl tým premiéra opustit klíčový poradce pro byznys a politiku Marek Hanč. Dokonce už o tom mluvil s Andrejem Babišem.

„Už mu to řekl. Šéf nebyl nadšený, v podstatě na to ale ještě nezareagoval ve smyslu, že by někoho začal shánět,“ uvedl vysoce důvěryhodný zdroj z hnutí ANO, jehož informace se už v minulosti ukázaly jako přesné. Jeho slova potvrdil i další politik z hnutí.

Sám Marek Hanč svůj odchod nijak nekomentoval. Na žádost o vyjádření nereagoval. Podle informací zevnitř hnutí ANO jako hlavní důvod odchodu uváděl snahu rozjet svůj byznys v zahraničí.

Hančův odchod přitom tým Andreje Babiše citelně oslabí. Hanč premiérovi sloužil jako kontakt do světa byznysu, kam měl jako jeden z mála lidí z Babišova okolí alespoň nějaké kontakty. Stejně tak jej premiér používal jako „styčného důstojníka“ do médií.

Naopak radost z něj budou mít na Chodově, v centrále hnutí ANO a holdingu Agrofert. Původní manažeři a spolupracovníci Andreje Babiše si právě s Hančem nikdy nepadli do noty. Loni jsme například popsali, že jej kdosi dokonce nechal sledovat (více zde »). A jako nejpravděpodobnější motiv se ukázala právě řevnivost uvnitř týmu AB.

Marek Hanč i Lucie Kubovičová jsou aktuálně dva z nejbližších poradců premiéra. Andrej Babiš na jejich názor dá, byť se ve finále většinou stejně rozhoduje sám (nebo podle toho, kdo s ním mluví poslední, jak dodávají jeho spolupracovníci).

Jenže to nejsou jediné změny v okolí premiéra. Podle zjištění Neovlivní.cz dostal trhliny i vztah s jedním z jeho blízkých důvěrníků. O koho jde? Odpověď najdete v únorovém magazínu Neovlivní.cz. Cesta k němu vede tudy: