Hnilička to vzdal. Je zklamaný z Babiše

Šéfa sportovní agentury se dotklo, že mu premiér nevěří a naslouchá zákulisním klepům

Bývalý olympionik Milan Hnilička tento týden rozšířil dlouhou řadu těch, kteří uvěřili premiérovi Andreji Babišovi, aby pak od něj odcházeli s notným rozčarováním.

Hnilička, který byl doposud k Babišovi extrémně loajální, v neděli na osobní schůzce předsedovi vlády oznámil, že končí. Rezignaci pak na vládu poslal v pondělí a přidal také oficiální důvody. “Ten nejdůležitější je pracovní vytížení ve světle posledních měsíců a s tím spojený rodinný život. Vytížení bylo opravdu enormní,“ prohlásil na tiskové konferenci.


Milan Hnilička na archivní fotografii, kdy ho vláda jmenovala předsedou Národní sportovní agentury Milana Hniličku. Foto: Úřad vlády ČR

Ten pravý důvod veřejně neřekl, svěřil se s ním ale svým spolupracovníkům a několika lidem ze sportovního prostředí. Všem řekl to samé: jsem rozčarovaný z premiéra.

“Byl skutečně zklamaný, jak se proměnil premiérův vztah k němu. Říkal mi, že mu premiér do očí vpálil, že mu nevěří a on s tím nedokázal nic udělat. Snažil se mu vysvětlit, že informace, které o chodu agentury i o něm samém má, jsou nepravdivé, ale nepovedlo se mu to. Premiér jakoby ho nevnímal,” popsal jeden z Hniličkových spolupracovníků.

Chcete se dozvědět víc?

Předplaťte si tištěný magazín + web Neovlivní za 1990,- Kč / rok a získáte:

  • Unikátní časopis týmu novinářky Sabiny Slonkové (doručujeme 9x ročně)
  • Investigace, analýzy a rozhovory
  • Exkluzivní zjištění ke klíčovým událostem
  • Každodenní přístup k originálnímu obsahu na webu Neovlivní.cz

Již mám předplatné
Přejít nahoru