Jágrův malíček zamíchal indexem vlivu ve sportu

Fyzioterapeut Pavel Kolář sice v hodnocení Neovlivní.cz získal před dvěma měsíci desátou příčku v TOP 10 sportu, pro tyto dny však platí, že jeho vliv dramaticky stoupl. Do značné míry totiž může ovlivnit, zda čeští hokejisté na probíhajícím mistrovství světa získají medaili.

Pavel Kolář promluvil už do sestavy, když po konzultaci s ním vzdal šampionát Martin Ručinský. Teď má profesor na starost mimo jiné Jágrův malíček.

Díky sledovanosti šampionátu, který se navíc odehrává v Praze a Ostravě, si připsal 100 % bodů v kolonce společenský vliv.

To – spolu s původním hodnocením – jej posunulo až na třetí místo v žebříčku. Body mu nestačily jen na Miroslava Janstu a Miroslava Peltu.

INDEX VLIVU VE SPORTU –  PAVEL KOLÁŘ 

Narozen 5. února 1963, světově uznávaný fyzioterapeut, dnes už legenda a celebrita v oboru zároveň. Je přednostou Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. lékařské fakulty UK v motolské nemocnici, zároveň proděkanem 2. Lékařské fakulty UK  a provozuje Centrum pohybové medicíny. Do moderní kliniky v Praze na Chodově investoval Andrej Babiš a konají se tam mimo jiné konají i stranické sněmy hnutí ANO.

TOP 10 ve sportu

Pavel Kolář
Co řekli o vlivu nejmocnější lidé tuzemského sportu? Přehledně ZDE
Původní žebříček prohlédněte ZDE

Jeho překvapivá pozice v TOP 10 je důkazem, že ne vždy rozhodují peníze.

Za to, že nedisponuje rozsáhlým majetkem a nemá výkonnou funkci ve sportovních strukturách sice Pavel Kolář v původním interním měření Neovlivní.cz sice tratil body, jeho pozici ale významně ovlivnil index kontaktů a vazeb.

Převedeno na procenta: Kolářovi například chybělo jen pět procent, aby dosáhl plné 100 bodů v kolonce konexe.

Profesor Kolář se totiž pohybuje nejen ve světě sportu, ale síť jeho kontaktů sahá i do nejvyšších pater politiky. Jen namátkou: mezi jeho pacienty patří všichni tři polistopadoví prezidenti Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Potkáte ho na oslavách narozenin vlivných lobbistů. Blízký vztah má i s Andrejem Babišem, který si financování sportu našel jako svou další politickou parketu pro rok 2015.

Další významné body si Pavel Kolář v měření Neovlivní.cz připsal za skutečnost, že má přeneseně vliv na jednotlivé zápasy či výkony špičkových sportovců. Kromě toho, že léčí i světově sportovní star jako je srbský tenista Novak Djokovič, stará se v podstatě o všechna sportovní esa České republiky. Sportovci v něj mají absolutní důvěru a mnozí mu veřejně připisují zásluhy na svých medailích.

“Nebýt Pavla Koláře, žádnou olympijskou vítězku nemáme,” prohlásil například v souvislosti se zlatem skifařky Miroslavy Knapkové šéf českých olympioniků Jiří Kejval.

Kromě toho, že mu všichni zvednou telefon, má Pavel Kolář ještě jednu devizu: všichni také vyslechnou jeho názor.

A co si sám Pavel Kolář představuje pod slovem vliv? “Schopnost a možnost ovlivňovat dění ve sportu organizačně, finančně i legislativně.”

A to je podle něj možné jednak z pozice funkce, ale také “nepřímo, vlivem autority silné osobnosti, či prostřednictvím silné profesní skupiny, které zajišťují možnost prosazení vlivu na sportovní dění.”