Hotel, který patří pod úřad prezidenta Tatarstánu

V lázeňském centru Karlových Varů, jen pár kroků od léčivých pramenů a kolonád, se v jedné z budov historické zástavby v Sadové ulici nachází čtyřhvězdičkový lázeňský hotel Ulrika. Vede ho stejnojmenná společnost s ručením omezeným, která tu zároveň i sídlí. Sadová ulice je podobných hotelů plná, tento má ale své specifikum – jedná se o jedinou firmu (hotelového typu) pod vedením Tatarstánu v České republice.

Hotel Ulrika v Karlových Varech. Foto: Marie Benetková

Hotel Ulrika v Karlových Varech. Foto: Marie Benetková

Společnost Hotel ULRIKA, s.r.o., která v Česku funguje od roku 1992, vlastní Ministerstvo pozemkových a majetkových vztahů Republiky Tatarstán a ve stejném roce byl také zrekonstruovaný hotel pod vedením Úřadu Prezidenta Tatarské Republiky znovuotevřen.

K Tatarstánu, jedné z nejbohatších zemí Ruské federace, jak nezapomíná upozornit jednatel firmy, upomíná i fotka dvou tamních prezidentů (usměvavých a potřásajících si rukami) visící právě v jeho kanceláři. Zasloužilý lékař Ruské federace a Republiky Tatarstán profesor Raif Kemalov, kardiolog, mající za sebou stáže v New Yorku, Kalifornii nebo u českého neurologa profesora Karla Lewita, žije v Karlových Varech už čtrnáct let. Občas vypomůže i v lázeňském hotelovém provozu, jeho hlavní starostí je ale management.

Hosté z Tatarstánu tvoří asi jen desetinu klientely, hotel je závislý především na návštěvnících z jiných zemí. “Zájem klientů v posledních letech upadal. Už kvůli krizi a teď i klesající hodnotě rublu. Podařilo se nám ale rozšířit spolupráci s velkými cestovními kancelářemi v Německu, Izraeli, Rakousku, Ázerbájdžánu, Kazachstánu, a také se podařilo udržet na nejbližší roky spolupráci s velkými korporačními klienty,” přibližuje Kemalov.

Hotel Ulrika v Karlových Varech. Foto: Marie Benetková

Hotel Ulrika v Karlových Varech. Foto: Marie Benetková

I díky tomu se povedlo hotel v měsících před začátkem letošní sezony z poloviny zaplnit, což je podle jednatele oproti minulosti úspěch, a situace se podle něj bude snad stále zlepšovat. “Upřímně věřím, že nehledě na krizi zůstanou Karlovy Vary díky unikátnosti a účinnosti zdejších termálních vod a své infrastruktuře i nadále populárními lázněmi světové úrovně,” dodává Kemalov.

Hotel se v roce 2007 rozšířil o přístavbu dvou křídel komplexu GOETHE HAUS v zadní části hotelu ULRIKA. Zdejší restaurace nabízí hostům hotelu kromě kulinářských specialit možnost individuálních dietních menu sestavených nutričním terapeutem. Navíc v loňském roce prošly rekonstrukcí také prostory zdejšího balneo provozu, který využívá vodu z karlovarských minerálních pramenů, a wellness-centra.

V současnosti tak nabízejí několik druhů saun s ochlazením v ledové tříšti, vodoléčbu Kneippovým chodníkem, rašelinovou koupel nebo a toto vybavení a procedury jsou stejně jako lékařská vyšetření, bazén, vířivka, zábaly, kosmetické procedury, různé druhy koupelí, masáží a terapií včetně pneumopunktury, fyzioterapie nebo léčebného tělocviku k mání každému z klientů hotelu. Ten pojme až 160 hostů a všechny služby pro ně zabezpečuje 80 zaměstnanců. Kromě personálu obsluhy samozřejmě i lékaři a zdravotní sestry.

Všichni jsou tu soustředěni na hosty a jejich pohodlí, na životě ve městě se místní zástupci Tatarstánu jinak nijak nepodílí. Sponzoring? Společenské akce třeba pro byznysové partnery nebo zástupce samosprávy? “Ne, ne, akce nepořádáme,” zní odpověď z hotelu Ulrika.

 

Seriál Stopy ruského byznysu:

» O projektu: Co víme o ruském podnikání v Česku
» Infografika: Jak je ruský byznys v Česku rozprostřen?
» TOP 7: Ruští podnikatelé s největším vlivem v Česku
» Grafika: Ruský byznys v Ústeckém kraji
» Jak Rusové z Kadaně expandují do světa: “Nač reklamu? Nás výrobci znají”
» Grafika: Ruský byznys v Libereckém kraji
» Grafika: Ruský byznys v Plzeňském kraji
» Pilsen Steel? To je nešťastný případ, takový vřed kraje
» Grafika: Ruský byznys v Královéhradeckém kraji
» Je tu klid na život i podnikání. Proč dal byznysmen přednost malé české obci před Ruskem
» Grafika: Ruský byznys v Pardubickém kraji + příběh společnosti Technolen

 

Projekt podpořily:Nadace Open Society Fund Praha

osf

CRIF – Czech Credit Bureau
CRIF-czech_logo