Hotovo: Šlachta se starostou nestane, nikdo s ním na radnici nechtěl

Bývalý policejní důstojník vyhrál volby v rodných Pohořelicích, nedokázal ale sestavit koalici. Skončil jako opoziční zastupitel.

Tak dlouho se proti všem vymezoval, až se mu to vymstilo. Politika je zkrátka jiné řemeslo než policejní zatýkání.

Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta sice vyhrál volby v rodných Pohořelicích, starostou se ale nestane.


Foto: Hnutí Přísaha

Nedokázal totiž sestavit koalici, nikdo s ním nechtěl do vlády nad pětitisícovým městečkem u Brna jít. Šlachta měl 9 mandátů z jednadvaceti. V součtu však dostaly strany dosavadní koalice v Pohořelicích dost na to, aby opět sestavily radu na půdorysu ODS, STAN, ANO, Moravané a Naše Pohořelice.

Se Šlachtou do koalice nikdo nechtěl. Přesně, jak to už před volbami předvídal starosta Miroslav Novák.

“Jeho taktika, jak se tady prezentuje, je rozbít, vyšetřit, pozavírat. Ale nemá zkušenost s tím něco tvořit, vždycky jen rozkrýval a ničil. Stěžuje si, že s ním nikdo nechce jít do koalice, ale neptá se proč,” citovali jsme Nováka před volbami.

A to se následně potvrdilo. “Podepsali jsem koaliční dohodu, se Šlachtou nikdo do koalice nešel,” uvedl nyní Novák, který ve funkci zůstává i po volbách. “Sám si to vykoledoval. Nejen lídři, ale i ti další na kandidátkách jasně řekli, že s ním do žádné spolupráce nepůjdeme. Jasně zaznělo: nebavte se s ním, na všechno a na všechny jen nadává.”

Robert Šlachta je rozzlobený. “Takhle si představují respekt k vůli voličů?! Absolutní neúcta k lidem,” komentoval skutečnost, že ho ostatní strany obešly.


ČTĚTE TAKÉ: Volby ve Šlachtových Pohořelicích. Všechny zavřu, všechno rozmetám


A na Facebooku vyzval voliče Přísahy, aby to tak nenechali. “Necháte to tak? Je normální, aby hnutí, které dostalo 9 mandátů z 21 skončilo, skončilo v opozici?…Pojďte nás podpořit, napište jim, co si myslíte o způsobu těchto voleb.”

Proč si nezískal důvěru ostatních stran jsme popsali už před volbami. Místní politici, kteří tu vládnou s drobnými rošádami dvacet let a mají důvěru místních, byli letošní kampaní zaskočeni. Robert Šlachta jakoby si stále nesvlékl uniformu. Své tažení do starostenského křesla podle místních postavil do značné míry na tom, co všechno podezřelého vedení města dělá a jak on to vyčistí.

“Ta agrese v kampani je tu skutečně nová. Ta snaha všechno z minulosti šmahem odsoudit. Pikantní na tom všem je, že někteří lidé ze Šlachtovy kandidátky jsou původně z jiných stran, za které seděli ve vedení města a on je přetáhl. Když tedy zpochybňují kroky vedení města, zpochybňují kroky, kterých se sami účastnili,” vypočítával místostarosta Josef Svoboda.  

Sám Šlachta nicméně trvá na tom, že v jeho očích kampaň agresivní nebyla. “Já si to nemyslím. Nemyslím si, že upozornit, že je něco špatně, je agresivní kampaň,” řekl policista, který si po odchodu ze služeb státu myslel na post policejního prezidenta i ministra vnitra.

Nakonec skončil jako opoziční zastupitel v Pohořelicích.

Zdroj náhledové foto: Hnutí Přísaha

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email