Hovado ze Slavičína, nácek a exkrementy ministryně

Politici to v posledních dnech odbrzdili. Na té nejvyšší úrovni reagují slovy, že se na sebe vyse*rou. Poslankyně nadává ministrovi do nácků a zastupitelka primátorovi do hovad.

Série vulgarit vyvrcholila v úterý večer ve Sněmovně, kdy ministryně financí Alena Schillerová neudržela nervy na uzdě. Poslanci se chystali schvalovat vládní zákon o pomoci OSVČ, který přehazuje odpovědnost za finanční podporu na kraje a města. Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý navrhnul překvapivě jednání o tom, jak vláda těch chybějících šest miliard krajům a obcím zasanuje. To Schillerovou rozlítilo.

Atmosféra houstne. Nervozity v politice v posledních týdnech přibývá. Co se odehrává v zákulisí? Překvapivé odhalení již v červnovém časopise Neovlivní.cz. Předplácejte zde: Https://neovlivni.cz/predplatne/

“Kdo to navrhuje?” tázala se šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Když se dozvěděla, že “socan”, odvětila směrem k lídrovi ČSSD Janu Hamáčkovi: “Teda vy jste koaliční partner teda.”

“Teď tady budou zase všichni exhibovat. Já to už dneska nedám,“ kroutila v lavici hlavou. Načež jí Hamáček odpověděl, že dohoda byla, že se diskuze na jednání dostane. „Tam byla dohoda, že to bude jenom do programu, že to nebude napevno,“ vysvětloval Hamáček. Co ale mikrofony neměly slyšet, byla následná slova Schillerové. „Příště se na vás vys*rem,“ ukončila rázně diskuzi,” popsal slova ministryně deník Blesk.

Ministryně se dnes za svá slova Hamáčkovi omluvila. Ovšem jak sama uvedla pro iRozhlas, omluvila se proto, že se dozvěděla, že ji zachytily mikrofony a její výroky se dostaly na veřejnost.

Minulý týden se do sporu zase dostal pražský primátor Zdeněk Hřib se zastupitelkou za ODS Alexandrou Udženijou. Poté, co ji Hřib během výměny názorů upozornil, že na zastupitelstvu se nesmí kouřit ani elektronická cigareta a dodal v reakci na její původ, že “nejsme na Balkáně”, zastupitelka ho nazvala “vidlákem ze Slavičína” a hovadem.

“Pronesl naprosto neadekvátní a xenofobní poznámku! Pravda, to byl ten moment, kdy jsem ustoupila o krok dozadu, aby jednu nechytil, ale nadechla jsem se a spustila…. Řekla jsem mu, že je „vidlák ze Slavičína“ (všem Slavičínským se omlouvám), že on o Praze nic neví, na rozdíl ode mne, která tady žije skoro celý svůj život, že on je tu dva dny i s cestou a na závěr jsem, pravda, uvedla, že je hovado,” uvedla na svém facebookovém profilu Alexandra Udženija.

A do třetice poslankyně ODS Jana Černochová zase prohlásila, že se ministr kultury Lubomír Zaorálek chová jako nácek. Reagovala tak na Zaorálkovo srovnání izraelských plánů na anexi židovských osad na Západním břehu Jordánu s osudy bývalého Československa v minulém století.

“Jak je možné, že ministr vlády si dovolí konstatovat něco tak absurdního veřejně v novinovém článku?” ptala se Sněmovně poslankyně a dodala: “Je naprosto ironické, že pan ministr kultury se chová v těchto dnech jako ten největší nácek.” Poslankyně se po debatě Zaorálkovi omluvila. Uvedla ale, že se omlouvá jako politik. Jako občanka si prý názor ponechám.

Atmosféra houstne. Nervozity v politice v posledních týdnech přibývá. Co se odehrává v zákulisí? Překvapivé odhalení již v červnovém časopise Neovlivní.cz. Předplácejte zde:

Zdroj náhledové foto: vlada.cz