Hradní rozkol s lékaři. Kvůli alkoholu

Lékaři z vojenské nemocnice se dostali do ostrého střetu s Hradem kvůli metodám, kterými léčili prezidenta Miloše Zemana.

Nešlo si toho nevšimnout. Od jistého okamžiku se Ústřední vojenská nemocnice během poslední hospitalizace hlavy státu distancovala od chování prezidentského týmu a ve svých oficiálních zprávách například oznámila, že kancléř Vratislav Mynář k lůžku Miloše Zemana vodí návštěvy bez vědomí lékařů.


Miloš Zeman po návratu z nemocnice Foto: KPR

Situace však byla podle zjištění Neovlivní.cz mnohem vypjatější. Spolupracovníci prezidenta totiž nabyli přesvědčení, že zvolené léčebné metody prezidentovi nepomáhají. Konkrétně šlo o absolutní zákaz alkoholu, o kterém rozhodl tým ředitele nemocnice a současně prezidentova ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala.

“Je přece jasné, že člověku, který roky užívá alkohol na denní bázi a pak ho od něj odříznete, můžete způsobit velmi vážné potíže, v krajním případě ho tím i zabít,” popsal důvod konfliktu jeden z prezidentových spolupracovníků.

Problém pak redakci potvrdil i další zdroj z Hradu a také lékaři z nemocnice. Promluvili ovšem jen pod příslibem anonymity. “Nechceme už ten konflikt dál eskalovat,” uvedl jeden z nich.

Specialistů z ÚVN se přitom podle zjištění Neovlivní.cz postoj prezidentské kanceláře těžce dotknul. Mimo jiné proto, že hlava státu byla hospitalizovaná ve velmi vážném stavu a lékařům v ÚVN se navzdory prognózám podařilo dát Miloše Zemana znovu dohromady.

“Dělali všechno proto, aby prezidentovi zachránili život. Brali to tak, že jim Hrad hází klacky pod nohy. Ředitel Zavoral vnímal Miloše Zemana jako svého přítele, o to víc prožíval celý konflikt osobněji,” uvedl za lékaře zdroj z ÚVN.

Mimo jiné i právě proto šéf nemocnice nechal ustavit konzilium, které postup prezidentovy léčby posvětilo. Zmenšil se tak tlak Hradu na Zavorala. “Ta situace byla skutečně vyhrocená. Ředitel byl neskutečně naštvaný především na kancléře Mynáře,” dodal již citovaný zdroj z ÚVN.

Vratislav Mynář v roli vedoucího kanceláře prezidenta trvá na tom, že nemá žádné oprávnění k diskusím o Zemanově stavu. “Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků,” řekl Mynář.

Rovněž ředitel Zavoral odmítá prezidentův stav veřejně rozebírat. Na žádosti redakce Neovlivní.cz o rozhovor nereagoval.

Byl to přitom právě alkohol, co společně s katastrofální životosprávou a šedesátkou vykouřených cigaret za den, na podzim přivedlo prezidenta do nemocnice. Důvody, proč to tak dopadlo a co se odehrálo poslední půl roku v Lánech, jsme detailně popsali v listopadovém vydání časopisu Neovlivní.cz.

Sami lékaři přitom o Miloši Zemanovi koncem října, kdy léčba zabrala, říkali, že je živoucí zázrak. Jak řekl jeden z lékařů, kterým prošel rukama: „Prezident je geneticky velmi silný. Každý jiný už by tady dávno nebyl.“

Ze zjištění, která jsme publikovali v časopise Neovlivní.cz, nicméně vyplývá, že pokud se Miloš Zeman po návratu z nemocnice vrátí ke svému původnímu stylu života, bude brzy zpátky ve střešovické nemocnici.


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Rozkol ve Šlachtově Přísaze

Spis Michalik. Neznámé okolnosti jeho byznysu

Mišík, Rudiš, Šabacká, Birke a Fehu v Zimním Speciálu Neovlivní.cz

Chybí na 600 odběrových míst. Zapomnělo se na ně

Vlna D: necenzurované zápisky zdravotníků z podzimu 2021


Zdroj náhledové foto: KPR

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email