Jak premiér zapomněl, na co si nechal vytisknout hlášení

Premiér Andrej Babiš nechtěně poskytl důkaz sám proti sobě o tom, že je navzdory svým tvrzením dál propojený s firmami ze svého holdingu. Usvědčilo ho jeho pravidelné nedělní hlášení Čau, lidi!

Moje bývalá firma. S Agrofertem nemám nic společného.

Email z premiérova hlášení z neděle 5. dubna Zdroj: YouTube

Podobnými výroky se premiér Andrej Babiš snaží ze sebe setřást podezření, že navzdory zákonu o střetu zájmů dál ovládá holding Agrofert. Nyní se usvědčil sám.

Své pravidelné hlášení o tom, jak vládne, četl z vytištěných dokumentů.  V jednu chvíli ke ke kameře otočil druhou stránku dokumentu, aniž si všiml, že je na ní vytištěný mail.

Podle hlavičky jej posílá Eliška S., pracovnice firmy Imoba, kterou má premiér zaparkovanou ve svěřenském fondu.

“Email byl odeslaný ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem 4. dubna 2020 na AB osobní email s předmětem: “Report pro pana premiéra”, a ten to přeposlal zřejmě Elišce, která mu to následne vytiskla a donesla,” uvádí Marek Sosták, který si emailu v premiérově hlášení všiml.

Usvědčující video zde, podstatná část začíná v čase 5:30.

To, že je Andrej Babiš navzdory tomu, že holding vložil do svěřenského fondu, ve střetu zájmů konstatovala už dvakrát Evropská komise. Svého vlivu se totiž podle komise zbavil jen na oko, vliv na firmu si dál uchoval a hlavně je příjemcem jeho zisků. Tudíž má z logiky věci zájem na tom, aby se mu dařilo co nejlépe.

Premiér závěry komise odmítá a trvá na tom, že se svými firmami nemá nic společného. “Je to lež,” reagoval na opakované informace, že holding dál ovlivňuje.