Jaké kauzy Neovlivní.cz jste nejvíc komentovali na sítích

Babišova vila za miliardu a čočka s uzeným, diskreditační akce proti Pavlovi s ruskou stopou, kniha portrétů Aleny Schillerové či vládní nečinnost v kauze Balák.

Nemusely nutně patřit mezi nejčtenější články webu či časopisu Neovlivní.cz. Přesto vyvolaly silné reakce čtenářů.


Ilustrace: Shutterstock

Projděte si naše texty, které vás v uplynulém roce nejvíc nadzvedly, líbily se vám nebo jste je zkrátka nejvíc komentovali a sdíleli na sociálních sítích.

ÚTOK NA PAVLA REŽÍROVALI BYZNYSMENI S VAZBOU NA RUSKO

Za diskreditačním útokem na prezidentského kandidáta Petra Pavla stojí lidé s byznysovými i politickými vazbami na Rusko. Jejich primární motivací však byla soukromá pomsta, popsali jsme v Zimním speciálu Neovlivní.cz. Detaily ZDE.

A jeden komentář za všechny: “Jestli někdo vadí rusákům, tak sem s ním, lepší bezpečnostní prověrku neumí nikdo jiný předvést.

BABIŠ STAVÍ MILIARDOVOU REZIDENCI, LIDEM UKAZUJE DRUHOU TVÁŘ S ČOČKOU

V listopadovém časopise jsme přinesli informaci, že prezidentský kandidát Andrej Babiš staví miliardovou rezidenci. V Průhonicích právě dokončuje projekt vilového resortu.

Jeho součástí je i jedna obří rezidence. Podle svědků je určená právě pro politika. Přinesli jsme i fotografie a detailní popis rezidence. Najdete je TADY.

Ve stejně době politik rozjel kampaň, jejíž součástí byly lidové fotky s talířem čočky a uzeným. “Dvě tváře AB. Ta první s čočkou je pro voliče. Skutečná je ta druhá. Nic proti, kdyby ji netajil,” napsali jsme k poutání materiálu o vile.

Spousta z vás to viděla stejně. “Ta fotka vlevo funguje PRÁVĚ PROTO, co představuje ta fotka vpravo.. Jakože “ten který na to má” sestoupí z výšin mamonu a dá si obyčejné jídlo s naši lidi a tím posvětí, že když je “moje” běžná strava dost dobrá i pro AB, tak jsem já dost dobrý a tedy trochu jsem AB. Pel úspěchu.”

DĚDICTVÍ PO SCHILLEROVÉ: FOTOKNIHA JEJÍCH SNÍMKŮ

Podívali jsme se, co zbylo na ministerstvech po ministrech Babišovy vlády poté, co správu země převzal kabinet Petra Fialy. A zjistili jsme, že kromě postele a toaletního stolku se kupříkladu po Aleně Schillerové na ministerstvu našla: Fotokniha s portréty ministryně.


Foto: NEO

Objevili ji zaměstnanci ministerstva financí. Jde o třicetistránkovou publikaci v pevné vazbě, která má jediný obsah – snímky bývalé ministryně. Detaily najdete v tomto článku.

Fotky a zpráva vás zjevně nadzvihly, řada komentářů je nepublikovatelných. Tenhle byl nejmírnější: “Prosím, už ne.”

ZA MILOST PRO BALÁKA FIALOVA VLÁDA PREZIDENTA TRESTAT NEBUDE

Největší nevoli mezi čtenáři vyvolala naše zpráva, že vláda Petra Fialy nehodlá řešit Zemanovu milost pro šéfa lánské obory Balíka. “Za milost pro Baláka vláda “trestat” prezidenta nebude. Milost pro Baláka rozhodně není tím, na čem by se vláda chtěla s Milošem Zemanem rozhádat. Není to na programu dne,” napsali jsme záhy po udělení milosti.

Ministři sice prezidentovo rozhodnutí označovali za výsměch spravedlnosti, nehodlají ale kvůli tomu rozpoutat válku s Hradem. A čtenáře to rozzlobilo. “Jak dlouho míníte tu parodii na prezidenta a s ním jeho bezpáteřní bandu držet u moci? S dezinformacemi neděláte nic, nepopulární kroky nevysvětlujete, prezidenta necháváte řádit. Proto jsme vás nevolili.”

Původní zprávu dohledáte v tomto odkazu.

ČESKÝ EUROPOSLANEC ZPOCHYBŇUJE MASAKR V BUČE

A podobně emotivně jste reagovali na článek o tom, jak český europoslanec za SPD Ivan David zpochybňuje ruský masakr v Buče a šíří ruskou propagandu. Nebylo to přitom poprvé. Ivan David nejdřív připsal útok v Kramatorsku Ukrajincům. Později přišel s verzí vraždění v Buče, která je shodná s propagandou Kremlu.

Na svém facebooku zveřejnil příspěvek, v němž zpochybňuje, že za vražděním civilistů na ukrajinské Buče stojí jednotky Vladimira Putina. A naznačuje, že viníky jsou sami Ukrajinci. Davidovy myšlenkové pochody jsme popsali tady.

A reakce: “Nemám příměr, který by odpovídal této absurditě. On svými výroky poškozuje náš stát a my mu za to platíme. Napomáhá rozvratu EU a ta mu za to platí. Jedině co mi dává smysl , je že mu za to platí Rusko!

NA OKRAJ SOUDU: NOVÝ DŮKAZ V KAUZE ČAPÍ HNÍZDO

Když v říjnu začal proces s Andrejem Babišem v kriminální kauze Čapí hnízdo, přinesli jsme v časopisu zjištění, že žádný soud se konat vůbec nemusel. Pro Andreje Babiše by nemělo být nic snazšího než doložit u soudu v kauze Čapí hnízdo svoji verzi, podle níž vlastnila farmu na Benešovsku jeho rodina.

Tedy: bylo by to snadné, kdyby se „neztratily“ klíčové dokumenty dokazující, že se Babišovy děti a tehdejší partnerka Monika skutečně staraly o chod firmy, chodily na valné hromady, nebo tam alespoň poslaly advokáty s plnou mocí. A před soudem si na to někdo vzpomněl, jak jsme popsali TADY.

Ježiš, to je ale přece taková škoda! Jsme se konečně mohli dozvědět, jak hrozně mu celou dobu křivdíme!

Děkujeme, že nás čtete!

Zdroj náhledové foto: Shutterstock

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email