Jan Hrušínský: Kdo nechodil do práce, byl příživník

Červnové vzestupy a pády principála Divadla Na Jezerce

Příživnictví bývalo trestným činem, za který byl v době komunismu v ČSSR stíhán každý, kdo se vyhýbal práci, dlouhodobě nechodil do zaměstnání, dával se někým vydržovat, nebo si prostředky k obživě opatřoval nekalým způsobem. Za příživnictví hrozil trest odnětí svobody až tři roky.


Čtenář časopisu Neovlivní.cz. Z Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Foto: JH

Myslíte, že starý komunista Andrej Babiš neví, co by mu hrozilo od jeho soudruhů, kdyby za komoušů několik měsíců nechodil do práce? Kdyby místo makání pro lidi objížděl Československou socialistickou republiku v luxusním západním obytňáku a na každém náměstí v každé obci by štval lidi proti vládě a rozvracel lživými výroky socialistickou republiku? Ano, uhodli jste! Šel by do lochu. Do komunistického kriminálu. Tam by ho bachaři tak dlouho mlátili (mlátička Ondráček nebo starý táta Grebeníček by mohli vyprávět), vyslýchali a mučili by ho tak krutě, že by jim třeba nakonec raději podepsal i spolupráci a byl by z něj tak nejen komouš, ale i estébák a donašeč. Udavač Andrej. Nebo myslíte, že jim podepsal spolupráci bez mučení a mlácení – dobrovolně – jen za nějaké výhodičky? Odpovězte si sami.

Je 32 let po pádu komunismu a slovenský imigrant Andrej už několik měsíců nechodí do práce, za kterou mu český stát platí cca 100 tisíc korun měsíčně. Místo toho objíždí v západním luxusním obytňáku republiku a buntuje proti vládě. A všichni se teď diví, že hnutí ANO má vysoké volební preference. S trochou nadsázky by se dalo říct, že Andrej od jara každý den slibuje českým seniorům sadu levných hrnců, modré z nebe, ještě hlubší rozvrat státních financí, dokonce i rychlé ukončení války na Ukrajině a konec přílivu uprchlíků, když Ukrajině přestaneme pomáhat. To všechno za to, že ho důchodci zvolí prezidentem České republiky.

Že vám to zavání podvodem? Vylhané „hrnce” za beztrestný pobyt na Hradě? Co se mu u nás za takový podvod může stát? Nic. Žádný kriminál, žádný postih. Práva zaměstnanců jsou v ČR od roku 1948 vyšší než práva zaměstnavatelů. Účelová prezidentská kampaň v pracovní době? Obžalovaný imigrant, který neumí ani pořádně česky, chce být nejvyšším českým ústavním činitelem? Namítnete, že komunisté, agenti StB, šmejdi s nesplnitelnými sliby seniorům i všem ostatním, trestně stíhaní lháři a podvodníci, obžalovaní migranti, co v Česku porušují zákony a nechodí do práce, snad nemůžou být v civilizované zemi prezidentem. A nemýlíte se? Vždyť současný prezident také většinou nepracuje – tenhle dokonce už 9 let –, nedodržuje ústavu, lže, kudy chodí, a porušuje všechno, co se zavázal pro republiku vykonávat, nalévá se v pracovní době alkoholem jak ruský mužik, uděluje prezidentské milosti vrahům a kamarádům zlodějům a podle svých vlastních slov místo práce zažívá na zámku v Lánech tzv. pyžamové dny. A co? Nic.

Když ho senátoři chtěli vloni prostřednictvím čl. 66 odvolat z funkce, ošklivě si naběhli. Teď je prezident za to, že chtěli, aby pracoval, bude nejspíš žalovat. A možná poprvé v prezidentské funkci u soudu vyhraje.

Kam jsme se to, proboha, dostali? Člověk má skoro pocit, že hlavní podmínkou ke kandidatuře na prezidenta je členství v bývalé KSČ. Jakmile se objeví kandidát, který ve zločinné straně nikdy nebyl, je předem téměř diskvalifikován, není brán vážně a nikdo s jeho vítězstvím nepočítá. Však se kandidáti předhánějí ve zdůrazňování svého vztahu ke KSČ. Odborový předák si okázale váží „všech poctivých komunistů” (sic!), rektor univerzity hrdě prohlašuje, že do KSČ vstoupil už v 19 letech, paradoxně ani pan generál by nikdy nedosáhl na vysokou funkci v NATO, kdyby kdysi nebyl členem KSČ. Zní to sice absurdně, ale opravdu je to tak. Bez členství v komunistické straně by nemohl být v ČSSR vojákem z povolání a bez toho by později nebyl ve vysoké vojenské funkci v NATO.

Raději už dost. Přeji vám krásné léto.

Pro Neovlivní.cz Jan Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce, 13. června 2022

Zdroj náhledové foto: Jan Hrušínský

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: ,