Jan Řežáb: Založil miliardovou firmu, teď přešel do vedení světového gigantu

Založil a dosud řídil firmu, která ve světě patří mezi největší společnosti analyzující prostředí sociálních sítí. Socialbakers má přes 2500 klientů, na 300 zaměstnanců po celém světě, časopis Forbes její hodnotu odhaduje na čtyři miliardy korun. Teď Jan Řežáb, kterému je devětadvacet let, oznámil, že se hodlá posunout dál. Nastupuje do nejvyššího managementu mezinárodního konglomerátu Goodbaby International se sídlem v Číně.

Zpráva o svém novém angažmá zveřejnil Jan Řežáb v pondělí – a jak jinak, než na svém účtu na Twitteru, kam umístil odkaz na delší zprávu (ext. link zde »). Vyjádřil v ní nadšení, že má šanci se stát součástí vedení tak obří společnosti, jakou Goodbaby International je.

jan_rezab_social_bakers

Firma má roční obrat ve výši miliardy dolarů, patří pod ni značky, které znáte díky dětským kočárkům, autosedačkám i jinému dětskému zboží. Cybex, Evenflo, GB. “Ke strategickým partnerům Goodbaby Int. patří i další proslulé značky dětského zboží jako je Mothercare, Bébéconfort nebo Maxi Cosi. V současné době je lídrem světového trhu s dětským zbožím,” napsal Forbes.

Řežáb nastupuje na pozici CEO pro digitální technologie. “Naším úkolem je s využitím dat, sociálních médií a cool inovací posunout společnost na další úroveň,” napsal v prohlášení Řežáb. Jinými slovy, bude odpovědný za vytvoření a zavedení digitální strategie skupiny. Má mimo jiné vybudovat celý ekosystém pro fanoušky připojené pomocí aplikací na mobilních telefonech.

Řežábovo jméno figuruje na žebříčku Forbesu mezi podnikatelskými hvězdami “30 pod 30”. Na seznam mladých podnikatelů se dostal díky tomu, jak proslulý je svou prací o trendech, budoucnosti a společenském dopadu sociálních médií.

Server Yahoo Finance citoval výkonného ředitele celé společnosti Goodbaby International Martina Poše. “Jsme rádi, že se Jan stal součástí našeho manažerského týmu. Svou výjimečnou vizí a znalostí inovativních digitálních technologií nepochybně zvýší náš výkon a naši digitální evoluci posune na zcela novou úroveň,” uvedl Poš.

Sám Řežáb napsal, že se s Pošem setkal před pár lety. Sám tehdy nevěděl, co je společnost Goodbaby International zač. “Martin Poš zhruba patnáct let před tím založil Cybex. Goodbaby Int. jeho společnost koupila a Martin Poš se stal globálním CEO. Poznali jsme se, začali se respektovat, chvíli jsme spolu pracovali. Stále mi říkal, jak budují něco úžasného. A tlačil na to, abychom dělali společně.”

Nakonec se Řežáb setkal s vedením celé společnosti. A přijal novou pracovní nabídku. Jmenování proběhlo 25. července.