Jaromír Jágr: Dostat se zpátky bude těžší

Hokejové Kladno po jedné sezoně mezi sestupuje z extraligy. Jaromír Jágr už v lednu přiznával, že pokud se to stane, bude pro jeho Rytíře těžké vrátit se zpátky. V rozhovoru pro časopis Neovlivní.cz mluvil také o tom, jestli to může pro něj samotného znamenat konec hokeje na vrcholové úrovni. A také o penězích, které jsou na jeho tvář navázané a sestup z elitní soutěže může znamenat, že jich bude logicky méně.

Předkládáme pasáž rozhovoru, která se točila kolem hokeje a jeho kladenského klubu Rytíři.

Neo: Jako majitel klubu zažíváte pocity štěstí třeba ve chvíli, kdy seženete peníze na další sezonu?

Já jsem šťastný, když vidím, že jsou všichni spokojení. A je jasné, že peníze k tomu potřebujete, protože nikdo nebude hrát zadarmo. Takže z mojí strany jde o to, aby všichni, co sem přijdou, dostali to základní, co mají mít. Všichni tu taky odvádějí stoprocentní práci. Nemůžu říct jedno špatné slovo, ať na hráče, nebo na lidi kolem klubu. To, že se nám něco nepovede, neznamená, že jsme se nesnažili. A to je pro mě důležité, mít pocit, že pro to uděláme maximum. Když byl soupeř lepší, nedá se nic dělat.

S Jaromírem Jágrem o Rytířích, penězích, cestách do Číny a štěstí jsme mluvili v rozhovoru pro únorový časopis Neovlivní.cz rytirikladno.cz / Bohumil Kučera

Neo: A i když víte, že jste pro to udělal maximum, budíte se někdy v noci s tím studeným potem na zádech a obavou, jak to tady dopadne? Nebo věříte, že už jste to zlomili?

To nemůžete nikdy věřit. To se může změnit z minuty na minutu. Ale zatím ten pocit neřeším. Určitě by nám nepomohlo, kdybychom spadli z extraligy a vrátili se zpět, kde jsme byli. Cesta zpět by byla asi těžší. Samozřejmě že mám trochu strach z toho, že návaznost sponzorů a lidí na mě je dost silná. A jakmile nebudou mít zájem nebo popularita půjde dolů, můžeme o ně přijít.

Neo: Zas vás to bude nutit udržovat se v kondici, aby lidi viděli Jágra na ledě…

(smích) Já chci hlavně ty lidi přesvědčit, že má význam, co dělají a kam investují peníze i bez toho, že tu je, nebo není Jágr. Musíme umět využít čas, abychom ukázali, že to šlape a má to smysl. Jasně že v prvopočátku na to první seznámení jméno Jágr určitě pomůže. Pak už ale záleží na tom, jak budeme pracovat.

Celý rozhovor s Jaromírem Jágrem vyšel v únorovém časopise Neovlivní.cz. Předplatit si jej můžete zde: