Jediný rozhovor s Markem Dalíkem. Nové číslo měsíčníku Neovlivní.cz je tu

Tým šéfredaktorky Sabiny Slonkové pro vás připravil speciální letní dvoučíslo tištěného magazínu Neovlivní.cz. Vydání s číslem čtyři je díky podpoře společností Crocodile a Alukov k mání v řadě pražských provozoven Bageterie Boulevard a také na jejich pobočkách v Ústí nad Labem, Liberci, Plzni a v Pardubicích.

Milí čtenáři,

v těchto dnech si na pobočkách českého řetězce rychlého občerstvení Bageterie Boulevard můžete vyzvednout nové vydání měsíčníku Neovlivní.cz. Kde přesně časopis – tentokrát jde o dvoučíslo o osmačetyřiceti stranách – můžete vyzvednout, ukazuje tabulka přiložená níže v tomto textu.

Časopis si také můžete objednat přímo na svou adresu domů. Jak postupovat, zjistíte v tomto textu ».

alukov_logo_spravne

Partnery magazínu jsou společnosti Crocodille » a Alukov » a. s., specialista na zastřešení teras, bazénů i vířivých van.

Páteří nového vydání je unikátní rozhovor s někdejším hráčem číslo jedna v zákulisí české politiky a byznysu Markem Dalíkem. O interview jsme začali usilovat před půl rokem a nebylo to snadné k němu bývalou pravou ruku premiéra Topolánka přemluvit. Marek Dalík rozhovory nedává. Tečka.

Souhlasil až poté, co se před prázdninami dozvěděl, že příští čtyři roky s definitivní platností stráví za mřížemi. Trest ho zaskočil. Nečekal, že ho na základě chatrných důkazů pošle soud do vězení. A nečekal ani to, že ho v tom všichni nechají. “Řeknu vám všechno, už je mi to jedno,” rozhodl se nakonec.

Několik hodin pak mluvil o tom, jak se tu vládlo za Mirka Topolánka. Kdo vybíral výpalné od státních firem. Nezamlčel ani to, zda sám prodával své přátelství s premiérem.

Kde nás najdete?
bageterie_boulevard_logo
• BB Vodičkova 21, Praha 1
• BB Na Poříčí 42, Praha 1
• BB Kamzíkova 544/1, Praha 1
• BB Francouzská 6, Praha 2
• BB Vítězné náměstí 14, Praha 6
• BB Letenské náměstí 748 / 6, Praha 7 – Holešovice
• BB Thámova 22, Praha 8
• BB Sokolovská 49a/5, Praha 8
• BB Centrum Černý most, Chlumecká 765/6, Praha 9
• BB nám. Republiky 56, Pardubice
• BB U Nádraží 1135, Ústí nad Labem
• BB Pražská 150, Liberec 2
• BB OC Borská pole, U letiště 2, Plzeň

Unikátní rozhovor s Markem Dalíkem v nejnovějším magazínu Neovlivní.cz doplňuje detailní sonda do sféry vlivu v tuzemském showbyznysu. Schválně: myslíte, že předlistopadový impresário František Janeček stále patří mezi jeho nejmocnější postavy, které dirigují svět zábavy?

Přinášíme vám také nový pohled na vládnutí kabinetu Bohuslava Sobotky, který je v druhé půli svého mandátu. Podívali jsme se na to, jak moc se nám stát pod jeho vedením snaží vlámat do soukromí. A jak nás nenápadně začíná škrtit na poli svobody.

Díky olympiádě v Riu se významně přepsala mapa vlivu v tuzemském sportu – seznámíme vás s tím, jak.

A se sportem je spojený i další rozhovor, tentokrát s legendou české atletiky Jarmilou Kratochvílovou. Napjatě sledovala zprávy o státem organizovaném dopingu v Rusku i to, jak Mezinárodní olympijský výbor rozhodl o neúčasti ruských atletů na letních hrách. Sama zažila něco podobného: Toužila rozloučit se s kariérou na vrcholné akci, se zlatem na krku, dřela na olympiádu v Los Angeles. Kam, jak známo, nakonec země socialistického tábora neodjely.

Povídání s Jarmilou Kratochvílovou je hodně o vzpomínání. A hodně o tom, jak sport bolí a kam až lze posouvat hranice vlastního těla.

Redakce Neovlivní.cz vám přeje pěkné zážitky u olympiády a hezký zbytek prázdnin.

Sabina Slonková, šéfredaktorka Neovlivní.cz

 

(Budeme moc rádi za vaše ohlasy, psát nám můžete na adresu: neovlivni.cz@deadlinemedia.cz)