Jelizaveta M.: Obdivovatelka Kremlu v blízkosti českého premiéra

Příběh pobytu syna českého premiéra na okupovaném Krymu, který Andrej Babiš mladší sám označuje za nedobrovolný, dostává jasnější obrysy. Ukázalo se, že část doby prožil ve společnosti Jelizavety M. Ukrajinky, kterou mu dohodil jeho “pečovatel” a zaměstnanec Agrofertu Rus Petr Protopovov. Sama Jelizaveta se netají svým proruským smýšlením.

Identitu Ukrajinky, kterou dnes český premiér označuje jako snoubenku svého syna, ověřili ukrajinští reportéři Rádia Svobodná Evropa. Jelizavetě M. je třicet let, má desetiletého syna a podle reportérů se nepodařilo ověřit, zda někdy pracovala. Každopádně žije nákladným životem, hodně cestuje, mimo jiné často i do Moskvy. Tomu nasvědčují i fotografie, které pravidelně zveřejňuje na sociálních sítích.

Jelizaveta M., údajná přítelkyně syna českého premiéra Zdroj: OK.ru

K Andreji Babišovi mladšímu ji přivedl Rus Petr Protopopov, kterého český premiér najal, aby se mu “staral” o syna v době, kdy v Praze loni vrcholila horká fáze vyšetřování dotační kauzy Čapí hnízdo.

“Tu slečnu mi doporučil můj dobrý přítel, který věděl, že má desetiletého syna, že je na ni spolehnutí a tak dále,” tvrdí Protopopov.

Společně s juniorem pak odjeli za Jelizavetou do Krivého Rogu na východě Ukrajiny. Do nebezpečné oblasti, kterou sám Protopopov nazývá Mordorem, místem plným feťáků. Tam se údajně s Andrejem Babišem mladším pohádali, Protopopov odjel a premiérova syna zanechal s Jelizavetou.

Ve stejné době pak do Prahy z Ukrajiny dorazil mail od Babišova syna, že byl nedobrovolně odvezen na Krym.

Vypátrání Jelizavety M. usnadnil mimo jiné výše zmíněný fakt, že je hodně aktivní na sociálních sítích. Sdílí na nich fotky ze svého soukromí. Jako například záběry z roku 2014, na nichž je zachycen její syn s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem, který tehdy Krym (právě od roku 2014 anektovaný Ruskem) navštívil. Jelizaveta M. má také zálibu ve “svatojiřských stužkách”, které jsou na Ukrajině oficiálně zakázané a pro mnoho Ukrajinců jsou symbolem proruského separatismu.

Od loňského roku pak začala na sítích zveřejňovat i osobní fotky s juniorem. Sama Jelizaveta M. s novináři komunikovat nechce. Vztah s premiérovým synem nicméně potvrdila reportérům její matka. Ta také uvedla, že jí Jelizaveta na adresu juniora řekla, že jde o důležitého člověka a že jeho onemocnění je vymyšlené. Reportéři uvedli, že matku vypátrali v Krivém Rogu.

Aktualizováno 30.11. 12:00: Údajná snoubenka premiérova syna na internetu sdílela desítky fotek, včetně těch s AB juniorem, nyní kdosi zametá stopy. Účet Jelizavety byl v noci zrušen. Žena sdílela fotky na ruské sociální síti . Ta je na Ukrajině v rámci sankcí a bezpečnosti zakázaná.