Kauza Krnáčová: Policie vyrazila pro dokumenty

Do případu pražské primátorky Adriany Krnáčové, která vyjednávala s protistranou o výměně právníků ve sporu o nájemné ve Škodově paláci, se vložila policie. Kriminalisté si na magistrátu vyžádali veškeré dokumenty spojené s případem.

“Vyzvedli si všechny smlouvy a dokumenty, které s tím případem souvisejí,” potvrdil zdroj z magistrátu.

Případ nejprve řešila pražská hospodářská kriminálka, kam směřovalo trestní oznámení od opoziční TOP 09. “Právě včera jsme ale věc předali na útvar, který se už případem také zabýval,” potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kauzu tak má nyní na stole protikorupční policie. Ta se k případu zatím nevyjádřila. Jisté ale je, že se zaměřuje na primátorku Adrianu Krnáčovou.

Deník Neovlivní.cz totiž před časem informoval, že Krnáčová se záhy po svém zvolení sešla s manažerkou společnosti Copa Retail, od níž si město nevýhodně pronajímá Škodův palác. Obě ženy se shodly na tom, že je potřeba vyměnit právníky města, kteří údajně bránili dohodě a chtěli řešit spor pouze soudně. Manažerka následně poslala primátorce seznam právníků, které označila za vhodné. Jedné z nadiktovaných kanceláří pak skutečně magistrát svěřil zastupování města.

Tento postup Adriana Krnáčová zvolila za zády rady, o tom, že vybranou právní kancelář navrhuje protistrana sporu před kolegy zamlčela. Krnáčové kvůli tomu hrozilo odvolání, opozici se ale tento krok nepodařilo prosadit.

Sama primátorka ale jakoukoli pochybnost ohledně svého postupu odmítá: “Vše bylo transparentně, pochopitelně.”

Krnáčová nicméně následně navrhla radě, aby smlouvu s právní kanceláří zrušila a město vybralo právníky nové. Zabránila tak větší kritice uvnitř magistrátní koalice, která se za ni nakonec postavila.

Pražský magistrát shodou okolností právě v úterý vybral nové právníky, kteří budou město ve sporu o nájemné ve Škodově paláci zastupovat. Výběrové řízení vyhráli advokáti z kanceláře Toman, Devátý a spol., bývalého poslance ODS Petra Tomana.