Kauza Neovlivní.cz: Kleslová definitivně končí v politice

Někdejší první dáma hnutí ANO a šedá eminence pražské politiky Radmila Kleslová končí svoji politickou kariéru. V úterý rezignovala na post starostky Prahy 10, který jí po aféře s příjmy z městských a státních společnostech jako jediný zbyl. Potvrdily se tak informace, které deník Neovlivní.cz přinesl už minulý týden (psali jsme zde »).

Chystaný politický exit Radmily Kleslové se v centrála ANO řešil už od začátku letošního roku, kdy politička o svých plánech poprvé začala mluvit. Jako hlavní důvod uváděla, že jí politika zkazila byznys a nemá zapotřebí “mediální štvanici”. K lobbingu a právním konzultacím se hodlá vrátit.

O Kleslové: 

Radmila Kleslová. Repro: ČT
» Speciál Neovlivní.cz: Radmila Kleslová a její nahrávka kvůli angažmá v ČEZ
» 2015: Černý rok pro Kleslovou. Přišla o půl milionu měsíčně
» Právnička drah odmítla Kleslové proplatit faktury
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty

Kleslová už v minulém roce opustila post místopředsedkyně ANO, následně se vzdala i pozice šéfky pražské buňky Babišovy partaje.

K rezignacím ji přimělo vedení hnutí poté, co deník Neovlivní.cz zveřejnil její příjmy ve společnosti ČEZ ( více tady »). K odchodu přispěla i nahrávka, na níž vyhrožovala členům dozorčí rady státní firmy, aby se o její smlouvu v ČEZ nezajímali ( poslechněte si audio »).

Její chování tehdy označil za nepřípustné i lídr hnutí Andrej Babiš, mezi jehož nejbližší spolupracovníky patřila.

Ve chvíli, kdy od ní dal Babiš navenek ruce pryč, přišla Radmila Kleslová o podstatnou část svého vlivu. Záhy ztratila i vládu nad Prahou, kde ještě v létě patřila mezi tři nejmocnější postavy.

Potíže Kleslové kvůli jejímu angažmá ve státních a městských firmách ale nekončí.

Deník Neovlivní.cz v pondělí informoval, že státní zastupitelství řeší trestní oznámení, které Kleslovou podezřívá, že se nechávala zaměstnávat jen fiktivně a fakticky práci neodváděla. Autor oznámení skrytý za hnutím Anonymous údajnou škodu vyčíslil jen za loňský rok na více než dva miliony korun. ( víc o vyšetřování tady »)

Radmila Kleslová vždy veškeré pochybnosti ohledně své práce pro státní firmy odmítala. Rovněž zástupci samotných společností tvrdili, že služby Kleslové byly vysoce užitečné.

Kleslová ještě minulý rok spekulovala, že by ráda zamířila v barvách hnutí ANO do parlamentu. Nyní se ale tento krok zdá být zcela nereálný.