Kauza Škodův palác pro Krnáčovou končí, policie případ odložila

Utajené vyjednávání pražské primátorky Adriany Krnáčové s protistranou sporu o pronájem Škodova paláce nebylo trestným činem. Dospěla k tomu policie, která případ rok zkoumala. Odložila trestní oznámení, které na Krnáčovou podali zastupitelé za TOP 09.

Byla to první kauza, kdy se začala otřásat pozice primátorky Adriany Krnáčové. Deník Neovlivní.cz loni upozornil, že se Krnáčová sešla s manažerkou společnosti Copa Retail a vyjednávala o výměně právníků v dlouholetém sporu o pronájem Škodova paláce. Právníky primátorka vybírala ze seznamu dodaného právě protistranou sporu.

Pražští radní tehdy potvrdili, že šlo o aktivitu Krnáčové, o níž neměli tušení (naše původní zpráva »).

Výběr k této kauze:

» Krnáčová se uklikla. A odkryla, jak jedná s firmou proti Praze
» Jak se Krnáčová (ne)dohodla: Podrobnosti z emailů
» Vyhozený advokát: Dotlačili bychom je k výhodné dohodě
» Krnáčová je odstavila, přesto jim město zaplatilo čtvrt milionu
» Nové důkazy: Tak se domlouvají zakázky za Krnáčové

Opoziční TOP 09 a její zastupitel Petr Prchal následně podali na Krnáčovou dvě trestní oznámení. A to kvůli podezření, že primátorka mohla svými kroky poškodit zájmy města. Policie po ročním vyšetřování podle agentury ČTK nyní konstatovala, že se žádný trestný čin nestal.

Deníku Neovlivní.cz to potvrdil šéf pražských zastupitelů za TOP 09 Václav Novotný. “Obě trestní oznámení byla odložena,” uvedl Novotný.

Sama primátorka od počátku trvala na tom, že nejednala proti zájmům města. Tvrdila, že chtěla vyřešit dlouholetý spor, s nímž její předchůdci nedokázali pohnout. “Vše bylo transparentní. Pochopitelně.” (náš rozhovor s Krnáčovou »).

Opozice tlačila Krnáčovou k rezignaci, ta to ale odmítla.

Výsledkem nicméně bylo vypovězení smlouvy s právníky, které si primátorka s protistranou sporu dojednala.

Samotný spor o pronájem Škodova paláce, který si město z éry primátora Pavla Béma nevýhodně pronajímá od soukromé společnosti, dodnes vyřešen nebyl.