Kellnerův manažer ve službách Rajchlova PRO

Myšlenkám krajní pravice s hvězdou antisystémové scény Jindřichem Rajchlem v čele nepropadli jen lidé se základním vzděláním či finančním obtížemi. V pozadí uskupení PRO, kterému chce dát Andrej Babiš podíl na moci, stojí i manažer někdejšího nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Lidé, kteří poslední roky pomáhali Jindřichovi Rajchlovi utvářet obraz strany PRO, mají vesměs shodný pohled na svět. Většina z nich v minulosti prošla Okamurovým hnutím SPD, Trikolorou a v posledních volbách nakonec řada těch, kteří od Rajchla ve zlém odešli, volila Stačilo!, jak se svěřili redakci.

Momentka od petičního stánku. Rajchlova PRO loni sbírala podpisy pod petici žádající „zastavení LGBTQ+ indoktrinace dětí na školách“. Zdroj: facebook.com/stranaPRO

A většina z nich si dál myslí, že Ukrajině bychom neměli pomáhat bojovat proti Vladimiru Putinovi a že v České republice není svoboda. Mluví o cenzuře a totalitních praktikách. Jména demokratických stran jsou u nich na stejné úrovni jako sprostá slova. Důvěru v demokracii nemají a jejich skepse vůči systému se naplno projevila už v éře koronavirové pandemie. Shodou okolností v době, kdy zemi řídil Andrej Babiš, s nímž chce nyní PRO vládnout.

Přesto by byl omyl vykreslovat je jako „bezzubé dezoláty“. Myšlenkám PRO se upsali i vzdělaní lidé s doktoráty.

Nebo manažeři, kteří pracovali pro nejbohatší Čechy. Jako třeba Tomáš Balvín.

Chcete se dozvědět víc?

Předplaťte si tištěný magazín + web Neovlivní za 1990,- Kč / rok a získáte:

  • Unikátní časopis týmu novinářky Sabiny Slonkové (doručujeme 9x ročně)
  • Investigace, analýzy a rozhovory
  • Exkluzivní zjištění ke klíčovým událostem
  • Každodenní přístup k originálnímu obsahu na webu Neovlivní.cz

Již mám předplatné
Přejít nahoru