Kellnerův Sibiřský kšeft: Miliardář podle svědků sponzoroval tajně politiky

Po téměř třiceti letech se objevily informace, že zesnulý miliardář utajeně sponzoroval jednu z vládních stran. A to v příběhu spojeném s pokusem o vraždu, píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Asistoval u extrémně náročných a divokých ruských obchodů nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Zařizoval utajenou mnohamilionovou finanční pomoc pro Miloše Zemana. Teď po letech Peter Fellegi promluvil. A rovnou knižně. Jen si počkal, až bude nejbohatší Čech po smrti.


Koláž: Neovlivní

Byl to on, kdo pomáhal Kellnerovi otevírat v Rusku ty správné dveře. A byl to on, kdo stál u operace Gazprom, kterou média později označila za první významný příspěvek k cestě k bilionovému majetku PPF.

Peter Fellegi se nyní podílel na knize Sibiřský kšeft, pod níž je podepsaný v Česku nepříliš známý americký autor Josh Haven. Kniha popisuje divoký byznys Petra Kellnera v Rusku v době, kdy tam český podnikatel skupoval akcie místního plynárenského gigantu Gazprom. Miliardář ale – zjevně na rady právníků kvůli možným žalobám – v románu vystupuje jako Petr Kováč.

„Ta knížka je především obrazem nějaké doby, pojednává o privatizaci v Rusku. Ať si tam za situace a postavy dosadí každý to, co chce,“ zmínil během rozhovoru pro Neovlivní.cz spoluautor Peter Fellegi.

Aby bylo jasno hned na začátku: o tom, že Petr Kováč zobrazuje Petra Kellnera, veřejně píše i šéfredaktor nakladatelství Bourdon František Kalenda: „O Kellnerových podnikatelských začátcích v Rusku mimochodem v románovém zpracování pojednává knížka Sibiřský kšeft, kterou vydalo naše nakladatelství Bourdon,“ uvádí.

Přesto v záhlaví knihy pro jistotu stojí, že je skutečnými událostmi jen „inspirována“. Podle Joshe Havena má být reálných 80 až 90 procent vylíčených situací. I těch deset dvacet procent poskytuje slušný manévrovací prostor ve chvíli, kdy spoluautora knihy Petera Fellegiho konfrontujete s reálnou situací, která je v ní zachycena.

KDO CHTĚL ZABÍT SPONZORA

Konkrétně jde o pasáž ze strany 210, kde se Kováč-Kellner svému byznysovému příteli z Ameriky přiznává, že navzdory svému politickému smýšlení tajně sponzoroval partaj z opačné strany politického spektra. A že se kvůli tomu dokonce někdo pokusil zabít jeho účetního.

Jde o reálný příběh starý čtvrt století, který ve své době znamenal obří skandál v tuzemské politice. Ukázalo se, že se stranickým financováním může být spojený i vražedný útok.

O jaký příběh jde? A o kolik milionů? Co na nové informace říkají policisté kteří případ tehdy vyšetřovali? Příběh Kellnerova Sibiřského kšeftu přináší aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz, který právě míří k předplatitelům. PŘEDPLATNÉ

Zdroj náhledové foto: Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email