Další nahrávka Babiše: Kleslová v rozvědce. S pravdou a láskou nech jdou do p..i!

Anonymní skupina skrytá za jméno Julius Šuman zveřejnila další nahrávku Andreje Babiše, lídr hnutí ANO na ní svérázně glosuje pád komunismu v roce 1989. A překvapivě přidává věty o své někdejší blízké spolupracovnici Radmile Kleslové. Babiš na nahrávce výslovně tvrdí, že Kleslová působila v komunistické rozvědce.

V pořadí čtvrtá nahrávka pochází rovněž z Babišovy průhonické Sokolovny. Lídr hnutí ANO na ní se svým bývalým novinářem Mf Dnes Markem Přibilem probírá politickou situaci v roce 1989.

Anonymní skupina skrytá za jméno důstojníka StB Šumana zveřejnila další Babišovu nahrávku. Zdroj: Twitter

A otevřeně říká, že jeho bývalá spolupracovnice Radmila Kleslová byla v komunistické rozvědce. “Kleslová, která byla v rozvědce, kterou cvičili, aby byla žena našeho špiona. V Londýně. Měli jsme tehdy nejlepší špiony. Tak šla 14. listopadu 1989 na tiskovku a ministr vnitra jí řekl: Radko, ne ne, ty už sem nechoď.”

Odkaz na zveřejněnou nahrávku ZDE.

Kleslová s Andrejem Babišem dlouhodobě spolupracovala, mimo jiné lobbovala za zájmy jeho Agrofertu ve Sněmovně. Práci pro komunistickou rozvědku vždy popírala.

Později se stala místopředsedkyní hnutí ANO. Odejít musela poté, co deník Neovlivní.cz zveřejnil její příjmy v polostátních a městských firmách, ačkoli ANO stavělo svou politiku na tom, že její členové nebudou mít žádné trafiky. K pádu Kleslové přispěla také nahrávka, na které tlačila a vyhrožovala těm, kteří se zajímali o tyto její příjmy.

Nejnovější Babišova nahrávka ze Sokolovny přináší kromě informací o Kleslové i politikův pohled na události z roku 1989. Nasvědčuje tomu, že Babiš věří teorii o spolupráci komunistů s lidmi kolem Václava Havla na demontáži tehdejšího režimu. A také tomu, že převrat tehdy režírovala KGB. “Havla zvolili ještě komunisti. Celý ten deal byl o tom: nezrušíte komunistickou stranu a my zvolíme Havla. Tak nech dou do piči…Pravda a láska,” uleví si na nahrávce Babiš.

Nahrávku zveřejnila anonymní skupina skrytá za jméno skutečného důstojníka StB Šumana v den výročí protikomunistické petice Několik vět. A také v den, kdy se v médiích rozpovídal o svém pohledu na svět Babišův “sparing partner” z nahrávek, Marek Přibil. Ten stále trvá na tom, že Babiše nenahrával. A říká, že Andreje Babiše bral jako “garanta obsahu novin”.

Dosud zveřejněné nahrávky znamenaly pro Babiše citelný úder a přispěly k jeho odchodu z vlády. Kromě toho, že se ukázalo, jak smýšlí o svých spolupracovnících z vlády (vesměs je tituloval těmi nejvulgárnějšími výrazy), vyšlo najevo, že ovlivňoval obsah novin, které si koupil. S Přibilem na nahrávkách ladil noty, jak dávkovat kompro materiály proti politické konkurenci, především proti ČSSD.