Kleslová sice měla odejít, do teplárny ale stále chodí

Přesně před měsícem byla Radmila Kleslová dotlačená k odchodu z městských společností. Reziganci na posty v Pražské teplárenské a PRE sice oznámila, minimálně do teplárny však podle svědků chodí dál. Firma to vysvětluje výpovědní lhůtou.

Předminulý týden chodila bývalá první žena hnutí ANO po holešovické budově Pražské teplárenské, jako by se nic nestalo. “Kopírovala si dokumenty, účastnila se jednání. Tvářila se, že rozhodně nic neskončilo,” popsal pro Neovlivní.cz jeden ze svědků.

Radmila Kleslová přitom už 23. října oznámila svoji rezignaci na post členky představenstva společnosti, v níž má hlavní město svůj podíl. Vedení Pražské teplárenské nepopřelo, že politička ve firmě dál působí, detailněji to ale rozebírat nechce. “Vyjadřovat se nějak detailněji k tomuto konkrétnímu případu nebudeme. Obecně ale platí, že stanovy v obdobných případech počítají s dvouměsíční lhůtou,” sdělil mluvčí teplárny Radek Ježdík.

O Kleslové: 

» Piráti: Kleslová má z firem 360 tisíc měsíčně
» Právnička drah odmítla Kleslové proplatit faktury
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty
» Kleslová vypadla z žebříčku TOP 10 vlivných v Praze
» Hodiny před krachem: Co předcházelo pádu pražské vlády
» Speciál Neovlivní.cz: Radmila Kleslová a její nahrávka kvůli angažmá v ČEZ

Přitom v Pražské energetice – další firmě s podílem města, v níž oznámila svoji rezignaci – po zásahu vedení firmy skončila prakticky okamžitě. “Z dozorčí rady byla odvolána. Zasedání, které je naplánováno na prosinec, už se nezúčastní,” potvrdil mluvčí PRE Petr Holubec.

Kleslová oznámila rezignaci na své působení v městských společnostech poté, co kvůli tomu čelilo hnutí ANO opakované kritice. Profilovalo se totiž jako formace, které mimo jiné zamezí trafikám pro politiky. A právě Kleslová byla sběratelkou řady podobných “trafik” (detailněji zde »).

Deník Neovlivní upozornil, že v polostátním ČEZ měsíčně pobírá sto tisíc (psali jsme zde »), další deseti tisícové sumy jí po nástupu ANO k moci plynuly z Českých drah, SŽDC či Čepra. Všechny tyto státní společnosti už musela opustit. Angažmá ve firmách s majetkovou účastní Prahy si ale podržela. Ovšem jen do doby, než opoziční Piráti spočítali, že včetně tantiem si v PRE a Pražské teplárenské měsíčně přijde na 360 tisíc (více zde »). Kleslová tuto částku rozporovala, lídr hnutí ANO Andrej Babiš nicméně oznámil, že politička musí z firem odejít.

Kleslové tedy nyní zůstal už jen post starostky Prahy 10. O svůj vliv nicméně stále nepřišla, i po rezignaci na šéfku pražské organizace ANO dál zůstává důležitou osobou v současném vyjednávání o nové podobě koalice na pražském magistrátu.