Kolik vyděláváte? ANO sbírá v kampani data o lidech

Babišova partaj tak získá strukturovanou databázi voličů, kteří nejsou spokojeni s Fialovou vládou

Informace o tom, co si lidé myslí a jak se cítí, jsou v politických kampaních ceněny zlatem. Hnutí ANO už nespoléhá jen na interní průzkumy, které má miliardář Andrej Babiš v oblibě.

Před nadcházejícími komunálními a senátními volbami nechává lidi vyplňovat dotazník, díky němuž získá strukturovaná data o občanech, kteří nejsou spokojeni se současnou vládou Petra Fialy.


Ilustrace: Shutterstock.com

Dotazník je součástí kampaně ANO, jedeme dál. Vyplňují jej lidé, kteří se chtějí přihlásit k emailovém odběru politikových videí.

“Už dneska. Každé pondělí odpoledne. Už víc než pět let. Tady na Facebooku, na Twitteru, na YouTube a na Instagramu. A pokud tam nejste, snadno si ho objednejte e-mailem. Stačí se stavit na www.anojedemedal.cz a vyplnit krátký dotazník,” píše Babiš na účtech na sociálních sítích.

V dotazníku je jako první otázka uvedeno: Jste spokojeni se současnou vládou?

Následuje k zaškrtnutí seznam problémů, které respondenty trápí. Jako třeba “nedostatečná pomoc vlády při řešení dopadů inflace na občany “, drahé energie či bydlení, obavy z migrační krize, “korupční kauzy vládní koalice” a pod.

Respondenti následně uvádějí své jméno, příjmení, rok narození, pohlaví, email, případně mobil. A také kraj, v němž žijí, dosažené vzdělání, rodinný stav a počet dětí . Nadto obsahuje dotazník nepovinnou kolonku pro čistý příjem domácnosti a primární zdroj příjmů.


Dotazník ANO Foto: hnutí ANO

“Stisknutím tlačítka Odeslat souhlasím se zpracováním svých osobních údajů politickým hnutím ANO 2011 za účelem oslovování (zasílání newsletterů, dotazníků a pořadu Čau lidi) ze strany hnutí ANO 2011. V případě, že některé z mnou poskytnutých údajů budou považovány za osobní údaje vypovídající o mých politických názorech, dávám výslovný souhlas se zpracováním takových osobních údajů,” uvádí ANO pod dotazníkem.

K čemu přesně bude hnutí data občanů využívat, to zatím Babišova partaj veřejně neobjasnila. Hlavní manažer hnutí Jan Richter sice dotazy Neovlivní.cz obdržel, ale dosud na ně neodpověděl.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email