Chovancova nahotinka: V případu kompro snímku figuruje Babišova Mafra

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v pondělí oznámil, že se jej nejmenované tuzemské vydavatelství pokusilo zkompromitovat. Zveřejnil i fotografii, kterou označil za fotomontáž vytvořenou na zakázku vydavatelského domu. Ministrovy náznaky ukazují na vydavatelství Andreje Babiše Mafra; ta potvrdila, že fotografie má.

Ministr vnitra oznámil, že kvůli případu podá trestní oznámení a zapojil do příběhu i tajné služby. Tvrdí, že o připravované kauze věděl od léta a zveřejnil ji poté, co se na něj dnes obrátili novináři a fotku mu donesli.
Milan Chovanec - kompro

“Dnes mě navštívili 2 bulvární novináři. Přinesli fotomontáž, kladli mi už v létě avizované otázky. Průběh byl (s jejich vědomím) nahráván,” napsal Chovanec na Twitteru.

Podle zjištění Neovlivní.cz byl za Chovancem šéfredaktor nedávno vzniklého bulvárního serveru Denní Expres Petr Konečný spolu se svým kolegou. Expres vydává Babišova Mafra. Ministra se vyptávali na jeho plzeňské kontakty.

Mafra později potvrdila, že její lidé za Chovancem s kompro materiálem byli.

“Do redakce Expresu.cz přišla fotografie, na které je pan Milan Chovanec, ministr vnitra, a nahá dívka. Podle standardních novinářských pravidel dva redaktoři Expresu.cz se obratem 1. 10. objednali k panu ministrovi a dnes ráno fotografii vzali a navštívili jej v kanceláři na MV ČR, aby se k dané fotografii vyjádřil, zda jde o montáž či o ní něco ví,” citoval server Aktuálně.cz mluvčí mediálního domu Silvii Škábovou.

Chovanec přitom tvrdí, že si výrobu fotografie objednalo samo vydavatelství. “Pracovníci mediálního domu se zájmy v politice si měli v zahraničí zadat výrobu kompro fotomontáže konkurenčního politika. Nevěříte? Ale ANO,” napsal ráno ve zjevné narážce na koaličního partnera.

Chovancův krok přichází ve chvíli, kdy Mafra zveřejnila několik textů nepohodlných sociální demokracii a především premiérovi Sobotkovi. Šlo přitom ve všech případech o již publikované a známé informace – například o podnikatelských aktivitách premiérova přítele Radka Pokorného či privatizaci OKD.

Čtěte také:

» Babišův úřad se přihlásil o miliardy v kauze, která jde za Sobotkou
» Vlivná instituce Sobotkova přítele pod drobnohledem policie
» Ťok zvažuje konec rozhodčím doložkám. Kvůli příteli premiéra

Právě případ nevýhodného prodeje dolů jde tento týden k soudu a jde o jediný příběh, který reálně znamená politické trable pro Bohuslava Sobotku. Ten totiž ještě coby ministr financí kdysi privatizaci připravoval. A ministr financí Andrej Babiš v posledních týdnech nevynechá jedinou příležitost, jak připomenout, kdo za privatizaci zodpovídal. Jeho resort se navíc po měsících váhání před pár dny připojil k trestnímu řízení a oznámil, že v případu bude vymáhat škodu způsobenou státu.

Pro kontext je také nutné vědět, že ministr Milan Chovanec se dlouhodobě snaží zejména při zasedáních vládního kabinetu vystupovat jako zlý muž ČSSD proti Andreji Babišovi. Pro Chovance také pracuje jako klíčový poradce vlivný zákulisní hráč Miloš Růžička, s nímž má vicepremiér dlouhodobě napjaté vztahy.