Končí další z mužů na odstřel. Nového šéfa špionů chce ANO jmenovat co nejdřív

Vláda v demisi odstavila dalšího klíčového člověka z bezpečnostních složek. O funkci přišel šéf civilní rozvědky Jiří Šašek. Špiony teď bude dočasně řídit Radek Musílek, muž, který patří do bezpečnostní sítě Andreje Babiše.

Šaškovy dny byly sečteny vzápětí poté, co Andrej Babiš sestavil svoji první vládu. Už v listopadovém magazínu Neovlivní.cz jsme jej zařadili na seznam “mužů na odstřel”.

Kontext:

» 2016: Neznámá bezpečnostní síť AB: komunista Ondráček i Zemanovec
» 2015: Původní sestava bezpečnostní pavučiny Andreje Babiše
» Přehledně: Mapa střetu zájmů AB
» Ticho, volá mi Babiš. Nové jméno v bezpečnostní síti AB

Civilní rozvědku totiž v minulé vládě řídili skrze vnitro sociální demokraté, konkrétně Milan Chovanec. A Babiš špiony podezříval, že pro ČSSD pracovali proti němu. Mimo jiné jim připisoval podíl na twitterovém účtu s názvem Julius Šuman, kde se loni objevovaly kompromitující informace o lídrovi hnutí ANO.

Nyní vláda v demisi Šaška postavila mimo službu. Jeho funkci dočasně přebírá Radek Musílek, muž, který se chlubí svými kontakty na Andreje Babiše.

Musílek se přitom s Babišem skutečně dobře zná. A znají se roky. V minulosti spolu podle zjištění Neovlivní.cz komunikovali kvůli privatizaci státního podílu ve společnosti Unipetrol, o kterou miliardář usiloval. A kvůli němuž čelil podezření z korupce (to se dodnes neprokázalo). Jeho vztah k Babišovi jsme detailně popsali ZDE.

Šašek už se do funkce nevrátí. Hnutí ANO chce podle informací Neovlivní.cz jmenovat řádného šéfa rozvědky co nejdřív. Rozhodně před tím, než by případně přišel na vnitro zástupce sociální demokracie, s nimiž se Babiš nyní snaží sestavit druhou vládu. Civilní rozvědka spadá právě pod vnitro.