Konec souznění nad kuřetem. Agrofert přestal sponzorovat Jágrovo Kladno

Jsou to dva roky, co si fenomenální hokejista Jaromír Jágr začal veřejně pochutnávat na Vodňanském kuřeti z koncernu Agrofert, které mu v reklamě ugriloval sám majitel Andrej Babiš. Výměnou za Jágrovu podporu těsně před volbami byl sponzoring kladenského hokejového klubu. Jak napsalo Echo24.cz, Agrofert teď s Jágrovými Rytíři neprodloužil smlouvu.

Logo firmy už zmizelo z mantinelů i z hráčských dresů. “Agrofert byl jedním z hlavních partnerů klubu, takže ztráta je to opravdu citelná,” potvrdil pro Echo24.cz mluvčí kladenských Rytířů Vít Herál. Podle něj není vyloučeno, že se kontrakt s Babišovým koncernem obnoví. “Další spolupráce byla na spadnutí, bohužel i kvůli negativním zprávám o našem klubu v médiích z ní nakonec prozatím sešlo.”

Repro z klipu Making of s kuřetem, Jaromírem Jágrem a Andrejem Babišem.

Repro z klipu Making of s kuřetem, Jaromírem Jágrem a Andrejem Babišem.

Společnost Agrofert odmítla situaci s poukazem na obchodní tajemství komentovat.

Klub ovšem přestali podporovat i další sponzoři. A to poté, co město Kladno upozornilo na podivné nakládání s milionovými dotacemi města. O účty klubu už se zajímá i policie, zajímá se hospodaření v posledních dvou letech. Žádné obvinění v případu zatím nepadlo.

Reklama na Vodňanské kuře běžela současně s kampaní do sněmovních voleb v roce 2013. Jágr se tehdy bránil nařčení, že se nechal koupit – do té doby totiž vystupoval jako stoupenec ODS. “Co se týče spojení Jágra a Babiše, je to hlavně spojení Agrofert a mládež kladenských Rytířů. Za to jsme Agrofertu strašně moc vděční. Pan Babiš ukázal velké srdce,” citovalo Echo24.cz z Jágrova tehdejšího statusu na Facebooku.

Od té doby se po boku vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Babiše nechal několikrát veřejně vidět. Naposledy se politik společnou fotkou pochlubil po pražském hokejovém MS, oba muži se setkali v Průhonicích, kde má Babiš restauraci a relaxační centrum.

Mohlo by vás zajímat

» “Nepustila jsem peníze z ruky.” Šéfka hokejového MS promluvila o zákulisí šampionátu
» Růžička-Palaščák 0:1 po první třetině
» V hokejové Slavii se snažil uplatnit vliv i kmotr Mrázek

Sám Andrej Babiš se obdivem k Jágrovi nikdy netajil. “Obviňovali mě, že jsem ho tím klipem zneužil, ale stejně jako s jinými sportovci jsme se poznali už dříve, než jsem udělal nechtěný krok se vstupem do politiky,” uvedl před časem pro deník Sport. “Začínali jsme spolu někdy v šestadevadesátém, bylo to s Jágr Teamem v Prostějově. Je to úžasný sportovec, ve svém věku už samozřejmě musí trénovat víc, ale je to osobnost, legenda. Přitom si na nic nehraje. V minulosti jsem měl víc času, potkávali jsme se na turnajích, hráli jsme spolu tenis. Stejné to bylo s Petrou Kvitovou, která mě podpořila, nebo s Tomášem Berdychem.”

Nyní Jágr shání nové sponzory. Kladenský deník informoval, že většinový vlastník hokejového Kladna propůjčil svou tvář reklamě na nový telefon pro jednoho z hlavních partnerů Rytířů. Natáčela se před čtrnácti dny na Floridě a běžet má v předvánočním čase.