Krejčířovi lidé se chystají na uprchlíkův návrat

Informace o návratu gangstera z jihoafrického vězení se objevily už několikrát. Tentokrát to ale vypadá vážně.

Bezpečnostní složky zachytily informaci, že se podsvětí připravuje na návrat Radovana Krejčíře. Oficiálně se čeká na verdikt jihoafrického ministra spravedlnosti. Neformálně probíhají čilá jednání. Uvádí to časopis Neovlivní.cz v nejnovějším vydání.

Zdroj: Instagramový účet R. Krejčíře

V červnu to bude už osmnáct let, co Radovan Krejčíř během policejního zatýkání utekl ze své černošické vily. Zmizel do zahraničí, kde po krátké zastávce na Seychelách zakotvil v Jihoafrické republice. A tam se dál věnoval tomu, co má v DNA. Zločinu.

„Zachytili jsme informace z jeho prostředí, že se jeho lidé tentokrát zcela vážně připravují na Krejčířův návrat do České republiky. Vyčlenili v té souvislosti spoustu peněz, mluví se až o 100 milionech. Krejčíř prostě chce za každou cenu z jihoafrického vězení domů,“ uvedl státní úředník detailně obeznámený s nejnovějšími informacemi v případu.

Vyčleněné miliony mají být podle dubnového časopisu Neovlivní.cz zčásti určeny na úplatky, které mají uprchlíkovi zajistit hladký návrat. Aktuálně si odpykává pětatřicetiletý trest za násilné delikty, další soudy ho v Johannesburgu čekají. A chce zoufale zpátky domů.

Informace o tom, že se uprchlík vrátí, se v minulosti objevily už několikrát. Tentokrát ale jeho okolí podle zdrojů Neovlivní.cz z bezpečnostních složek hlásí, že to určitě klapne.

„Berou to v podstatě jako hotovou věc, počítají s tím, že letos bude doma,“ potvrdil další zdroj z bezpečnostní komunity.

Ačkoli Česká republika formálně požádala o vydání gangstera už před lety a do jeho dopadení na Seychelách investovala nemalé peníze, dnes už je v zemi jen minimum lidí, kteří si upřímně přejí, aby se uprchlík vrátil. Mimo jiné se spousta lidí ze státní správy i politiky obává, že začne mluvit.

Kdo s Krejčířem chystal miliardový obchod? A kdo mu pomáhal ze země utéct? Příběh uprchlíka přinášíme v dubnovém časopise Neovlivní.cz, který míří k předplatitelům.

Zdroj náhledové foto: Instagramový účet R. Krejčíře

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email