Kremlík: Vlastně mi na byt nepůjčili rodiče, ale známý právník

Vladimír Kremlík má štěstí, že už není v politice. Jen, co byl nucen odejít z pozice ministra dopravy, vyplavaly na povrch finanční nejasnosti ohledně nákupu jeho bytu. Kremlík původně tvrdil, že mu přes 8,5 milionu korun půjčili rodiče. Nyní je na stole verze, že to byl jeho známý, advokát Gabriel Achour.

Na obrat v případu upozornil server  iRozhlas, který jej vyčetl z majetkového přiznání zveřejněného na konci března v Centrálním registru oznámení.

Vladimír Kremlík původně veřejně tvrdil, že mu na byt za 14 milionů kromě banky půjčili i rodiče. Jenže se ukázalo, že rodiče mu s ohledem na své příjmy těžko mohli půjčit.  Kremlíkova matka Věra pracovala ve středočeské obci Vrdy jako knihovnice, otec exministra v minulosti pracoval jako dělník v Kovosvitu.

Pro potřeby NBÚ naopak Kremlík přišel s verzí, že mu půjčil jeho známý právník Gabriel Achour.  “Achour měl peníze původně půjčit Kremlíkovi, pohledávku ale převedli na rodiče. A rodičům nyní dluží Kremlík,” uvedla autorka textu Markéta Chaloupská.

Gabriel Achour, který podle informací Neovlivní.cz patří mezi respektované právníky, nyní své angažmá potvrdil.

“Pak Kremlík nabídl, že by jeho rodiče mohli poskytnout zástavní právo k jejich domu blízko Čáslavi a převzít dluh. S tímto řešením jsem souhlasil s podmínkou dodatečného zajištění ze strany doktora Kremlíka. Existenci vámi zmiňované zápůjčky jsem v minulosti již potvrdil Národnímu bezpečnostnímu úřadu a doložil veškerou potřebnou dokumentaci. Trval jsem na tom, aby byla uvedena moje osoba jako věřitel,” napsal Achour Radiožurnálu v písemném prohlášení a zdůraznil, že prý nikdy nepracoval pro ministerstvo dopravy.

Kremlíkův případ do značné míry připomíná kauzu Stanislava Grosse. Bývalý premiér předkládal veřejnosti jednu historku za druhou, kterou chtěl vysvětlit nákup svého bytu. Nakonec se do toho tak zamotal, že podal demisi.