Křeslo pro Nerudovou a ústup ze slávy Lenky Bradáčové

Kromě investigace o miliardovém tendru na Dukovany přináší časopis Neovlivní.cz informace o aktuálních pozicích hned několika vlivných žen. A analýzu o budoucnosti Jindřicha Rajchla. Máme ho brát vážně?

Je to už skoro měsíc, co byl v jihokorejském Soulu zadržen český vojenský lékař. Za údajné obtěžování tamní hygieničky v letadle. Příběh nasvítil zákulisí aktuálnější největší evropské zakázky – tendr na dostavbu elektrárny v Dukovanech.


Ilustrace: Neovlivni.cz

“Tajné služby řeší, kdo se snaží zakázku zmanipulovat,” píše květnový časopis Neovlivní.cz

Vedle rozsáhlé investigace o zákulisí miliardového tendru zveřejňujeme také odhalení o utajených aktivitách bývalé členky Fialova kabinetu. Exministryně životního prostředí rezignovala ve chvíli, kdy se o ni začala zajímat policie. O co jde, popisujeme v textu Pokyn ministryně na stole policie.

V časopise přinášíme rovněž důkladnou analýzu, jak moc máme brát vážně Jindřicha Rajchla a jeho mocenské choutky. Bude jen kometou nebo nahradí třeba Tomio Okamuru? Mimochodem mají jedno společné: nejde o ideologii, ale o moc a s ní spojené peníze.

Květnový časopis Neovlivní.cz můžete objednávat ZDE.

Sepsali jsme také důkladný profil jedné skutečně vlivné Češky, která se ale v populárních žebříčcích mocných tuzemských žen nikdy neobjevila. Možná proto, že ten vliv skutečně má, jak zjistíte z článku o diplomatce Evě Filipi, která po více než dekádě končí svoji misi v Sýrii.

A také jsme zmapovali současnou pozici vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové, která s novou vládou zažívá ústup z výsluní. Proč? Co na ní politikům vládní koalice vadí?

Rozhovor je o umělé inteligenci se Sarou Polak. Jak moc máme být ve střehu? Dotkli jsme se mimo jiné bezpečnosti, ale také třeba genderové korektnosti.

“Na to teď koluje jeden hezký vtip, kdy požádáte AI, aby vám řekla vtip o ženách. Ona vám na to řekne, že to není korektní. Vy ji pak požádáte, aby vám řekla vtip o mužích, což udělá. Na závěr ji požádáte, ať vám řekne vtip o opačném pohlaví, a ona vám řekne vtip, jak ženy neumějí řídit,” popisuje Polak.

V květnovém časopise nechybí tradiční zamyšlení principála Jana Hrušínského, investigace o utajených aktivitách jednoho z členů Fialova kabinetu a další čtení.


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Exministryně zatajila, že vlastní akcie. Případ má na stole policie

Musíme se odnaučit lhát. Poslední rozhovor se Soňou Červenou

Atomové kompro, zatajené majetky člena Fialovy vlády a ústup ze slávy Lenky Bradáčové

Vážit se to nebude. Proč přetížení kamiony nerušeně ničí dálnice


Zdroj náhledové foto: Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email