Krnáčová má znovu na talíři aféru Škodův palác

Sotva pražská primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) přežila pokus o politickou popravu od vlastních kolegů, už jí hrozí další vážný problém. Protikorupční policie finišuje s vyšetřováním jejího velkého průšvihu ve funkci: případu pronájmu Škodova paláce, kdy Krnáčová vyjednávala o výměně právníků – zastupujících Prahu – ve prospěch protistrany.

Detektivům zbývá podle informací Neovlivní.cz vyslechnout jednoho z klíčových svědků proti ní. Paradoxně k tomu potřebují právě spolupráci Krnáčové.

Tím svědkem je totiž advokát Vladimír Zoufalý, muž, který původně zastupoval Prahu ve sporu o výši nájemného ve Škodově paláci. Byl to on, kdo vypracoval žalobu, v níž Praha požadovala razantní snížení nájemného. Krnáčová jej však na nátlak protistrany “vyhodila” a najala kancelář, která majitelům paláce vyhovovala.

Zoufalý primátorku za kauzu Škodova paláce kritizoval. Postup Prahy ve sporu o výši nájemného označil za krajně nevýhodný. Pražští radní v čele s Krnáčovou se mu pomstili tím, že na něj podali stížnost k advokátní komoře. “Rada schválila podání stížnosti na postup. Pan advokát Zoufalý se dle našeho názoru dopustil porušení mlčenlivosti. Nebyl zproštěn mlčenlivosti a v tisku se nad rámec možností vyjadřoval o tomto případu,” uvedla primátorka.

Pro protikorupční policii, která případ prověřuje, je Zoufalý důležitý svědek. Rozhodla se ho proto před časem vyslechnout. Ale marně. “Jsem vázán mlčenlivostí,” říká obecně Zoufalý.

Policie proto nyní požádala magistrát v čele s Krnáčovou, aby Zoufalého zbavil mlčenlivosti a advokát mohl vypovídat. Rada o tom bude jednat na středečním zasedání.

“Rozhodně budu hlasovat pro zbavení doktora Zoufalého mlčenlivosti,” uvedl náměstek primátorky za ČSSD Petr Dolínek. Sama Krnáčová věc dosud nekomentovala.

Na Krnáčovou podala trestní oznámení opoziční TOP 09 i její zastupitel Petr Prchal. Dění kolem Škodova paláce ale potají monitorovala i samotná protikorupční policie.