Krnáčová: Neodstoupím! Město ale vypoví smlouvu s právníky

Primátorku Adrianu Krnáčovou, která za zády rady vyjednávala o výměně právníků pro Prahu s protistranou sporu o pronájem Škodova paláce, podrželi koaliční partneři.

Ačkoli případ označují za absurdní a vážný, k rezignaci ji veřejně nevyzvali. Po jednání koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice její zástupci ale současně oznámili, že vypoví smlouvu s advokátní kanceláří, kterou Krnáčové v emailové korespondenci doporučila zástupkyně firmy Copa Retail, s níž se Praha soudí o výši nájemného.

Společné prohlášení zní: “Hlavním záměrem rozvázání smlouvy s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík je eliminovat všechny pochybnosti. Nová právní kancelář nebude vybrána do konce května.”

Zástupci magistrátní koalice nicméně nejsou v názoru na další postup vůči primátorce jednotní. Podle neoficiálních informací Neovlivní.cz Adrianu Krnáčovou podržela pragmatická křídla z ČSSD a Trojkoalice reprezentovaná Karlem Březinou a Petrem Štěpánkem.

Jiní i dál veřejně pochybují. “Pohybnosti zůstávají, ale došli jsme k tomu, že se rada bude muset některými strategickými záležitostmi více zabývat,” připustil sociálnědemokratický radní Petr Dolínek.

Nakolik může vypovězení smlouvy s právníky – tedy faktické přiznání chyby ze strany radních – zkomplikovat primátorce život, se teprve ukáže. Případ totiž dostane na stůl policie, na niž se obrátila opoziční TOP 09. Její zástupci podali kvůli kauze trestní oznámení.

Adriana Krnáčová i přes nejnovější vývoj trvá na tom, že se nedopustila žádné chyby. Rezignace proto podle ní nepřipadá v úvahu.

“Já odstupovat nebudu. Ani na okamžik jsem o tom neuvažovala,” prohlásila primátorka na tiskové konferenci po zasedání pražské koalice.

Její potíže nicméně nekončí. Politici z opozičních stran TOP 09 a ODS hodlají ve středu požádat o svolání mimořádného zastupitelstva, kde chtějí primátorku odvolat. Krnáčová má pak na svolání zastupitelstva 15 dní.