Krnáčová se pokusí definitivně odříznout Kleslovou

“Dívčí válka” v Praze vstoupila do finále: pražská primátorka Adriana Krnáčová je podle informací Neovlivní.cz připravena navrhnout odvolání Radmily Kleslové z čela pražské organizace hnutí ANO. Svůj požadavek hodlá vznést na čtvrtečním zasedání předsednictva Babišovy partaje.

První pokus o konsolidaci pražského klubu zastupitelů v Praze v sobotu selhal. Navzdory výslovné žádosti Andreje Babiše nebyl odvolán šéf klubu Michal Hašek, který slouží jako prodloužená ruka Kleslové na magistrátu.

Babiš proto obratem svolal na čtvrtek předsednictvo své partaje. A podle zjištění Neovlivní.cz současně zaslal primátorce písemné mantinely pro politické vyjednávání po odstřelení čtyř radních z minulého týdne (o čistce na magistrátu více zde »).

“Jasně napsal, že pokud se pražské ANO spojí s TOP 09, zruší jejich organizaci. A to samé hodlá udělat, pokud se klub nesjednotí,” popsal magistrátní zdroj detailně obeznámený se situací v ANO.

O situaci v Praze 

» Rozkol pražského ANO: Pět členů šlo proti Kleslové
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty
» Piráti: Kleslová má z městských firem 360 tisíc měsíčně
» Analýza: Krnáčová šla v Praze do bitvy, kterou nemohla a nemůže vyhrát
» Mocenská mapa Prahy. Hlavní slovo má tandem K+B

Adriana Krnáčová proto hodlá ve čtvrtek vznést požadavek, aby Radmila Kleslová odešla z čela pražské organizace. “Argument je jediný: dokud bude Kleslová řídit pražské ANO, klub nebude nikdy jednotný a vždy bude část stát proti vlastní primátorce,” dodal již citovaný zdroj.

Sama Krnáčová k tomu na přímý dotaz Neovlivní.cz pouze uvedla: “ANO musí být jednotné a nemůže se zaplétat do politických her ostatních politických stran.”

Krnáčová přitom stejně jako Andrej Babiš hodlá podle zákulisních informací prosazovat, aby v Praze dál vládla současná koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.
Pražská primátorka má nyní jedinečnou – a možná také poslední – příležitost, jak se své konkurentky zbavit. Radmila Kleslová po sérii skandálů spojených se svým angažmá v polostátních či městských firmách a výhrůžkách členům dozorčí rady ČEZ významně oslabila. Andrej Babiš se od ní několikrát veřejně distancoval a interně jí pak vyčetl, že není ani schopna ukočírovat “svoji” pražskou buňku ANO.

Jakou strategii má nyní přichystanou Radmila Kleslová, není veřejně známo. Stáhla se do ústraní, nechodí dokonce ani na zasedání klubu. Nejnověji se včera ukázalo, že nefiguruje ani ve vyjednávacím týmu, který má za ANO domlouvat novou vládu v Praze. Místo ní v týmu spolu s Krnáčovou a Haškem sedí nevýrazný místopředseda pražské buňky Radek Lacko.

Praha je přitom pro Babišovo hnutí klíčová, vleklé rozpory uvnitř místní organizace poškozují celé ANO.