© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Místopředseda komunista Šulda vyrazil do Číny. Následně za partaj připravuje vydání propagandistických knih například o čínském prezidentovi Si Ťin-pchingovi.
Vrcholní představitelé českých komunistů v posledním půl roce opakovaně navštívili Čínu. A následně partaj začala chystat vydání knih o komunistické Číně. To vše v předvolebním roce, kdy politické strany mají největší výdaje a musí zaplatit kampaň.
Redakce Neovlivní.cz na příběh čínských knih narazila, když pro dubnové vydání tištěného časopisu mapovala financování komunistů, kteří se letos ve volbách chtějí znovu dostat k moci.
„Nejzajímavější v té souvislosti jsou návštěvy klíčových postav partaje v komunistické Číně. Naposledy letos v půli února tam odletěla přímo Kateřina Konečná. Koncem loňského roku pak stejným směrem zamířil místopředseda partaje Ludvík Šulda,“ píše časopis.
A záhy redakce získala zevnitř partaje neoficiální informace, že cesty souvisí s financováním KSČM. Partaj to oficiálně odmítla. Na detailní dotazy redakce ale odmítla odpovědět.
„KSČM ani STAČILO! nikdy nereagují na zjevně manipulativní dotazy. Proto i vaše dotazy nechávám bez odpovědi,“ napsal mluvčí Roman Roun.
Komunisté tak nereagovali ani na dotaz redakce, kdo výlety do Číny platí. Kateřina Konečná na svém facebookovém účtu tvrdila, že jde vše z její kapsy. Partaj k tomu ale odmítla předložit doklady, o něž redakce požádala.
Stejně tak komunisté odmítli zveřejnit, kdo finančně zajišťuje připravované propagandistické knihy o Číně. Na jejich vydání pracuje podle zjištění Neovlivní.cz právě místopředseda Šulda.
„Jeho úkolem, na kterém intenzivně pracuje, je vydání české verze knihy pamětí čínského prezidenta Si Ťin-pchinga,“ uvedl pro časopis Neovlivní.cz zdroj detailně obeznámený s chodem KSČM.
Nejde přitom jen o paměti prezidenta Si, ale o soubor hned několika knih. To, že na nich místopředseda Šulda skutečně pracuje, vyplývá i z jednoho příspěvku KSČM na sociálních sítích. A stejně tak je z něj zřejmé, že rozhodně nepůjde o díla, která by zpochybňovala komunistické principy, na nichž Čína stojí. Nebo se věnovala otázce lidských práv.
„Ludvík Šulda se při své návštěvě Číny setkal se zástupkyní největšího čínského cizojazyčného vydavatelství. Cílem tohoto setkání bylo vyjasnit a finalizovat podmínky pro vydání knih s myšlenkami a projevy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice a přiblížit tak politiku současné Číny občanům České republiky. V průběhu příštího roku tak vyjdou první z těchto knih i v českém jazyce,“ stojí v příspěvku z loňského listopadu.
Knihy tedy vyjdou před volbami a někdo jejich vydání musí zaplatit.
Mimochodem na výše popsanou návštěvu Číny místopředseda českých komunistů vyrazil společně s delegací ze Slovenska, kterou vedl přítel Ruska a poslanec Ficova Smeru Ľuboš Blaha. Levicový politik, který musel z rozhodnutí soudu smazat lživé výroky o bývalé prezidentce Zuzaně Čaputové. Tu označil za vlastizrádkyni, agentku USA a loutku George Sorose.
Ľuboš Blaha proslul svými cestami i do Ruska, kam po Putinově invazi na Ukrajinu vyrazil opakovaně. Při té poslední, březnové, se pak sešel přímo s ředitelem civilní rozvědky SVR Sergejem Naryškinem. Informace o své cestě následně sám zveřejnil na svém účtu na síti Telegram. „Západ je rozbitý a Rusko je pevné. Západ upadá a Rusko vzkvétá. Západ prohrává a Rusko vítězí,“ hlásil v něm z Moskvy.
Ludvík Šulda je kromě místopředsedy českých komunistů rovněž ředitelem stranického vydavatelství Futura a také šéfredaktorem partajního týdeníku Naše pravda. V této roli například moderoval prosincovou konferenci s názvem „Aktuální čínské reformy a 75. výročí navázání diplomatických vztahů ČR–Čína“.
„Bylo mi velkou ctí přivítat velvyslance Čínské lidové republiky v ČR Biao Fenga, prezidenta České republiky Miloše Zemana, premiéra Jiřího Paroubka, předsedkyni KSČM a europoslankyni Kateřinu Konečnou, profesora Oskara Krejčího a další zajímavé řečníky,“ napsal Šulda následně o konferenci.
Současně je také pravidelným návštěvníkem recepcí na čínské ambasádě. A to nejen těch, které jsou považovány za formální diplomatické recepce, ale byl třeba i na oslavách 96 let od založení čínské komunistické armády. „Čínská lidově osvobozenecká armáda jako ozbrojené křídlo Komunistické strany Číny je co do počtu aktivních vojáků největší ozbrojenou silou na světě,“ poznamenal pak k tomu na sociálních sítích.
Ludvík Šulda stejně jako vedení KSČM na dotazy redakce nereagoval. Nezvedal telefon, žádná reakce nepřišla ani na otázky zaslané prostřednictvím SMS.
Financování komunistů popisuje dubnové vydání časopisu Neovlivní.cz. PŘEDPLATNÉ.
Zdroj náhledové foto: facebook.com/l.sulda