Časopis Neovlivní.cz rozkrývá Mynářovu katarskou misi

Jak se vládě daří bojovat s energetickou krizí, proč Schillerová vyvázne z vyšetřování Instagramu a unikátní rozhovor se Šimonem Pánkem.

Milí čtenáři,

museli jste si toho taky všimnout, skoro před tím není úniku. Předvolební kampaň některých stran už zase jede na plné obrátky. Komunální volby jsou sice až na konci září, ty prezidentské dokonce až po Novém roce, přesto se na nás valí už dnes jedna politická manipulace za druhou.

Populisté jako Babiš a Okamura navíc kvůli Putinovi dostali do rukou zbraň, se kterou dělají to, v čem jsou skutečně nejlepší: využívají obav a strachu lidí a živí v nich nenávist a sobectví.


Květnový časopis Neovlivní.cz získáte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Chtěla bych věřit, že se bude opakovat loňský říjnový zázrak a ve volbách nevyhrají. Jenže reálně hrozí opak. Každopádně my můžeme dělat jediné. Připomínat, jak to bylo uplynulé roky ve skutečnosti, a vyvracet jednu politickou lež za druhou. Ostatně naše webová Databáze politických lží se v posledních týdnech začala opět utěšeně rozrůstat.

Přesto – chceme vědět, proč vlastně na ty vylhané a nenávistné řeči část voličů slyší. Proč jsou po tom všem stále ochotni Andreje Babiše volit. Jen pokud demokratické strany tyhle voliče pochopí, budou mít šanci přemýšlet nad tím, co jim nabídnout jako alternativu k jejich přesvědčení. Rozsáhlou sondu do duše voličů populistů chystáme pro Letní speciál Neovlivní.cz.

V aktuálním vydání už dnes hledáme odpověď na náš listopadový povolební text, kdo se ujme milionu propadlých hlasů pro strany, které se tehdy v parlamentních volbách nedostaly do sněmovny. Politické drama těchto dnů se totiž jmenuje „Milion voličů hledá lídra“. A upřímně: Populistickým a levicovým stranám dnes stačí aktivovat voličský potenciál, který se jim nepodařilo využít při minulých volbách, a vrátí se do hry.

Podívali jsme se také na to, jak si stojí vláda tváří v tvář největší energetické krizi, která s plnou silou teprve udeří. A co se v takové situaci snaží udělat hradní klika, která bojuje o přežití. Vrátili jsme se k instagramovému příběhu Aleny Schillerové a zjistili překvapivý vývoj policejního vyšetřování. A snažili se přijít na to, jak moc je oprávněná kritika německého postoje k válce na Ukrajině.

Naději těchto dní, ale vlastně už celých 30 let, pro mě představuje Šimon Pánek. K letošnímu výročí jeho Člověka v tísni jsme s ním připravili rozhovor, který je unikátní. Vedl jej totiž Jan Pergler, můj dávný spolupracovník, který se Šimonem Pánkem nadaci zakládal. Díky tomu vzniklo překvapivé interview, na které jsem opravdu hrdá.

Vaše Sabina Slonková

Časopis je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Koláž Neovlivní/Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email