Langer a Kyselý. Rozhádaní byznysoví bratři

Pevné spojenectví bývalého ministra vnitra a olomouckého podnikatele se rozpadlo po policejní kauze Vidkun. Ve hře jsou obří majetky.

Bývalý ministr za ODS Ivan Langer válčí se svým dlouholetým spojencem, olomouckým podnikatelem Ivanem Kyselým. Oba muži společně léta podnikali, investovali kupříkladu do sportovního areálu Véska.

Ivan Langer Foto: Paměť národa/ Vít Lucuk

Téměř bratrovražedný boj o majetky mezi nimi vypukl poté, co Kyselý před lety skončil ve vazbě kvůli kauze Vidkun a nakonec byl i odsouzený. Ivan Langer byl sice na pár hodin zadržen, ale narozdíl od Kyselého nakonec vyšel z kriminálního příběhu bez poskvrny.

Od té doby spolu oba Ivanové eufemisticky řečeno „nemluví“. Ve skutečnosti mezi nimi podle olomouckých insiderů vypukla bitva o majetky, které získali v éře společného byznysu.

Ivan Langer veřejně mluví o Ivanu Kyselém jako oběti policejní štvanice. Přiznává nicméně, že se svým bývalým parťákem nemůže najít společnou řeč.

„Moc mě to mrzí. Ale ten případ ho jednoznačně a hluboce poznamenal. Bohužel kauza Vidkun zasáhla i náš vztah. Přestal komunikovat a jevit ochotu k nějaké dohodě. Takže mi nezbylo nic jiného než prodat svůj podíl ve firmě IES Moravia Real,“ popisuje aktuální stav se svým bývalým obchodním partnerem.


ČTĚTE TAKÉ: Začíná soud v kauze Vidkun. Langer je z vyšetřování venku


Ivan Kyselý s médii dlouhodobě nekomunikuje. Jak už jsme před lety psali na webu, Ivana Kyselého detektivové považovali za klíč k vyjasnění role Ivana Langera v několika veřejných zakázkách. Na policejních odposleších totiž zazněly informace, které naznačovaly Langerovu roli v kauze Vidkun.

To, že Kyselý nyní začal podnikat kroky v neprospěch svého bývalého obchodního partnera nicméně vyplývá i z veřejně dostupných dokumentů uložených na obchodním soudu. Operace detailně popisuje Letní speciál Neovlivní.cz.

A také transakci, během níž Ivan Lager získal mnohamilionové nemovitosti právě ve zmiňovaném klubu Véska, kam investoval i Kyselý. A který vznikl i díky dotací z veřejných peněz.

Má se Ivan Langer čeho bát? Co mu má Kyselý za zlé? A jak přišel Langer k nemovitostem ve sportovním klubu? Odpovědi přináší časopis Neovlivní.cz, který získáte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Paměť národa/ Vít Lucuk

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email