Že vás mrazí z covidu? Kde berete tu drzost, píše lékařka Babišovi

Mladou doktorku naštvalo, že premiér sdílel její příspěvek o zkušenostech z covidária. Přitom právě jeho vláda dovedla zemi k více než 30 tisícům mrtvých.

Premiér Andrej Babiš v politice opakovaně sází na jednu svojí silnou vlastnost: dokáže si přivlastnit úspěchy jiných a naopak se bez uzardění tvářit, že vládní přehmaty se jej ani v nejmenším netýkají.


K povinné výbavě AB během covidu patřilo neustálé bagatelizování Foto: Hnutí ANO

O víkendu ale narazil. Nasdílel na Facebooku populární a emočně silný příspěvek mladé lékařky Martiny Žižlavské. Doktorka z brněnské nemocnice v něm popisovala své zkušenosti z covidária a na jejich základě psala, proč je dobré se očkovat.

A Babiš příspěvek nasdílel a napsal k němu: “Od paní doktorky Martiny Žižlavské z Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se nikdy nebudou opakovat. Že je už nikdy nezažijeme. A jediná jistota, kterou máme, je očkování.”

Martinu Žižlavskou to rozzlobilo. A premiérovi obratem na jeho sociální síť odpověděla.

“Pane premiére Babiši, pamatuju si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuju si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat – ale ne, stejně jako řada českých občanů, ani vy neposloucháte odborníky. Pamatuju si, že jste nám ve snaze o záchranu lidí moc nepomohli a pak jste se snažili to lepit nesystematickými finančními příspěvky. Kde berete tu drzost psát na svůj profil, že vás z toho mrazí. Na to je trochu pozdě,” napsala Martina Žižlavská.


Příspěvek lékařky pod slova premiéra. Foto: Neovlivni.cz

Lékařka působila na covid oddělení od konce ledna 2021 až do doby, než se úplně zavřelo. Se svým prvním případem se ale setkala už někdy na podzim. “Pacientce ve středním věku jsme udělali CT plic. Pamatuji si, jak mi spadla brada, když jsme si ty snímky prohlíželi. Nic takového jsem nikdy předtím neviděla. Hledali jsme kousky funkční plicní tkáně a mně se honilo hlavou, jak to, že ještě vůbec bez ventilátoru dýchá,“ popisovala ve svém původním příspěvku.

K sepsání reakce na premiéra ji vyprovokovala právě její vlastní zkušenost. “Nešlo o nic politického, byl to opravdu emoční výlev. Kdyby to sdílel kdokoli jiný, tak na to vůbec nereaguji. Ale zrovna Babiš, který všechno překrucuje ve svůj prospěch? A ještě si dovolí napsat, že z těch příběhů mrazí? Jako by snad poprvé slyšel o tom, co se dělo? To je urážka všem, co se na pomoci podíleli a reagovat jsem musela,” komentovala svůj příspěvek pro Neovlivní.cz.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Babišovy chyby dovedly zemi k deseti tisícům mrtvých


Právě premiérovy postoje jsou podle ní důvodem, proč například řada lidí odmítá očkování: “Vlastně se vůbec nedivím, proč odmítají vše, co podporuje on. Jen zrovna v tomhle případě je to dost nešťastné.”

Je to totiž právě vláda Andreje Babiše, která kvůli své vlastní neschopnosti připravit zemi na boj s epidemií nese odpovědnost za více než 30 tisíc mrtvých lidí. V časopise Neovlivní jsme opakovaně premiéra usvědčili, že kromě veřejných prohlášení ve skutečnosti nepracoval a jeho vláda nikdy žádnou strategii nepřipravila. S koronavirem tedy bojovala nahodilými opatřeními ve stylu brzda-plyn.

A jak je to nyní? Připravil premiér Andrej Babiš zemi na případnou podzimní vlnu? Začal už konečně pracovat? Odhalení chystáme pro další vydání časopisu Neovlivní.cz. Předplácejte zde.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email