Lithium, Průvan na Kavkách a Kocáb v časopise Neovlivní.cz

Proč nejsou léky, Santosovy lži, Rok Putinovy války, rozpadající se společnost či Pralinky za 200 tisíc ve státní agentuře NAKIT. To vše a další čtení přináší aktuální vydání tištěného magazínu.

Milí čtenáři,

únorový časopis Neovlivní.cz právě míří k předplatitelům. Najdete v něm mimo jiné Kauzu Lithium.

Tedy ne tu, co Andrej Babiš kdysi vytáhnul na sociální demokraty a vyhrál s ní volby. Ale tu, která se odehrála právě za jeho éry vládnutí: stát uzavřel obchod, jehož součástí byla obří provize pro utajené poradce. A nevypadá to, že případ jde jen za AB. Projekt tlačili politici hned několika partají. Komu byla stamilionová provize určena?

Odpovědi přinášíme v časopise, který získáte ZDE.

Podívali jsme se také, co se odehrálo na Kavčích horách, kde do rukou vedení České televize dorazila vzájemná udání od dvou televizních hvězd – Nory Fridrichové a Marka Wollnera. Zjistili jsme, že bez ohledu na to, kde je pravda, je to konec pořadů 168 hodin a Reportéři v podobě, jaké je poslední roky známe. To, co se politikům nepovedlo za dlouhá léta, zařídili zaměstnanci veřejnoprávní televize během jednoho měsíce.

Prezidentská volba naplno ukázala, jak nejsme ochotni naslouchat rozdílným názorům. A lusknutím prstů kvůli tomu odepíšeme ty, kterých jsme si dosud vážili.

Poslední dny to zažíval i hudebník Michal Kocáb, ikona politiky ranných devadesátých let, kdy významně přispěl k odsunu sovětských vojsk. Michal Kocáb tentokrát poprvé od listopadu 1989 nešel k volbám a schytal za to brutální kritiku. Sám říká, že Pavel bude lepší prezident než Babiš. Proč mu ale přesto nedokázal dát svůj hlas? Odpovídá Pavlovi Barochovi v rozhovoru s titulkem Sophiina volba Michala Kocába.

A rozpadající se společnosti se věnuje i text Michala Komárka, který zkoumal, co se nám to stalo, že spolu nejsme schopni mluvit. V časopise si také připomínáme únorový Rok Putinovy války a pátráme, proč chybí základní léky a kdo za to může. Jak zjistíte, nemáme právě povzbudivé odpovědi. Stejně jako není moc povzbudivé čtení naše investigace, co se stranou zájmu veřejnosti odehrává ve státní agentuře NAKIT.

Na neuvěřitelném příběhu republikána George Santose pak dokládáme, že nelžou politici jen v České republice. Santos své lži, které mu pomohly ke křeslu v americkém kongresu, dovedl k dokonalosti, jak popisuje ve svém tématu Simona Holecová.

A jako tečku za érou Miloše Zemana i celého únorového magazínu jsem připravila postřehy z osobních zážitků s tímto mužem, který – ať se nám to líbí nebo ne – patří mezi tři nejvýraznější politiky polistopadové éry. Titulek jsem si vypůjčila z jedné z mnoha invektiv, které za ty roky seslal na moji hlavu: Musím se omluvit hnoji.

Příjemné čtení Vám přeji

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email