Má manžela, chodí s někým někde. Babiš vysvětluje kauzu Vildumetzové

Politiky ANO, kteří se rozhodli vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě kvůli údajným kontaktům s mafií, zaskočily informace o schůzkách jejich vlastní místopředsedkyně sněmovny s podnikatelem zatčeným v kauze Dozimetr.

Špatné načasování. V den, kdy se politici chystali drtit vládu kvůli kauze Petra Hlubučka, museli sami odpovídat na otázky ohledně kontaktů své vlastní místopředsedkyně sněmovny Jany Mračkové Vildumetzové.


Text ze zářijového časopisu Neovlivní.cz, který odstartoval potíže místopředsedkyně sněmovny Foto: Neovlivní.cz

Redakce Neovlivní.cz s odkazem na informace z nejnovějšího tištěného časopisu zveřejnila dnes ráno svědectví o schůzkách manželů Mračkových s podnikatelem zatčeným v kauze Dozimetr Zakaríhou Nemrahem.

“Znali se všichni tři delší dobu, bylo to až na přátelské bázi. Zaki (Nemrahova přezdívka, pozn. red.) za nimi jezdil i na Karlovarsko, odkud Mračkovi pocházejí,” uvedl svědek, který má o jejich vztahu detailní informace a redakce má jeho svědectví k dispozici.

Kontakty političky ANO v nejvlivnější funkci její stranické kolegy zjevně rozhodily, jak ukazují jejich bezprostřední reakce na dnešní tiskové konferenci.

“Paní Mračková se schází se svým manželem, takže je to dezinformace… Paní Mračková má manžela, s kterým chodí někde, s dotyčným pánem se scházel její manžel, co je funkcionář z ODS,” reagoval Babiš.

A podobně nesouvisle mluvila i jindy strukturovaná šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová: “Znova opakuji, ten server nemluví o jejím manželovi, panu Mračkovi, který je vysokým funkcionářem ODS a který byl kamarádem toho člověka. Ona je prostě jenom vedlejší produkt toho hlavního problému. My jsme o tom byli informováni, důvěřujeme jí – ona je dneska ještě v karanténě, měla covid – a má naši důvěru.”

Se Zakaríhou Nemrahem se přitom scházela a přátelila podle svědectví i přímo Mračková Vildumetzová, což sama na přímé dotazy Neovlivní.cz nepopřela. I ona se ale snažila přehodit odpovědnost na manžela. Sms rozhovor s Mračkovou Vildumetzovou přinášímě v aktuálním tištěném časopise.

Redakce se pokoušela už minulý týden s političkou pořídit osobní rozhovor. Místopředsedkyně sněmovny ale telefony nezvedala s odkazem na pracovní vytížení a vyžádala si sms zprávy. Z dnešního zasedání sněmovny, kde by jí bylo možné položit otázky osobně, se pak omluvila ze zdravotních důvodů.

Ačkoli podle Schillerové měla covid a je v karanténě, 22. srpna Jana Mračková Vildumetzová zveřejnila na Facebooku informace ze svého aktuálního setkání se seniorkami. “Dnes jsem se setkala s paní Zdeňkou a Miroslavou, obě nádherně malují, je to jejich veliký koníček,” napsala tehdy.

Minulý týden zase při komunikaci s redakcí psala: “Velmi se omlouvám, měla jsem hodně pracovních povinností,” nebo “Jsem ještě na jednání.”

Koaliční politici již vyzvali místopředsedkyni sněmovny k rezignaci. “Já myslím, že když odešli jiní, tak by Jana Mračková Vildumetzová měla také odejít z vedení sněmovny. Buď sama rezignovat, nebo by mělo být projednáno její odvolání,” uvedl na Twitteru kupříkladu lídr lidovců Marian Jurečka.

Manžel Mračkové Jan je komunálním politikem ODS, donedávna radil ministryni životního prostředí. Jak ale informoval poslanec Miloslav Výborný, už jím není. “Prozíravě se ho zbavila již před 14 dny. Jeho angažmá na ministerstvu je historickou epizodou,” uvedl.

Co přesně měla Jana Mračková Vildumetzová společného se Zakaríou Nemrahem? Jak se místopředsedkyně sněmovny hájí? Co na to její manžel? Čtěte v zářijovém časopise Neovlivní.cz, který můžete objednávat v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email