Přehledně: Mapa střetu zájmů AB

Andrej Babiš neměl po návratu z dovolené právě dobrý týden: nesl se ve znamení stále silnějšího tlaku kvůli konfliktu zájmů, v němž se politik nachází.

Poslanci jej “grilovali” kvůli chystané daňové podpoře biopaliv, z níž bude těžit ministrův Agrofert. Deník Neovlivní.cz navíc přinesl zjištění, že Babišův soukromý byznys sponzorují státní firmy. A to i ty, které spadají pod jeho ministerstvo financí.

Politici napříč stranami – vyjma hnutí ANO – to označili za flagrantní konflikt zájmů.  Do případu se vložil přímo premiér Bohuslav Sobotka, který jej hodlá řešit na koaliční půdě. A současně už oznámil, že taková praxe musí skončit.

Lídr hnutí ANO veškerá podezření o výhodách z propojení byznysu-médií-politiky odmítl. To, že je ve střetu zájmů, nicméně vůbec poprvé veřejně připustil.

Deník Neovlivní.cz  zmapoval, kde všude má Andrej Babiš rozprostřen svůj byznys a připravil podrobnou mapu střetu zájmů AB.

Nemá sloužit k ničemu jinému, než k pohledu na oblasti, v nichž je třeba na Andreje Babiše pohlížet přísněji, než na kohokoli jiného.