Miliardář Chrenek ulovil vrchního cifršpiona

Kalouskův vrchní cifršpion, dlouholetá tvář Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer nastoupí do nového angažmá. Jak uvedla Mf Dnes, muž, který roky viděl viděl do účtů největších byznysových hráčů Česka, začne od května pracovat pro koncern Agel miliardáře Tomáše Chrenka.

Bývalý šéf FAÚ Milan Cícer, který v éře ministra financí Miroslava Kalouska patřil k nejmocnějším úředníkům v zemi, ukončil své působení ve státní správě. Podle středeční Mladé fronty Dnes jej v době, kdy se firmy musí popasovat s nově zavedenou centrální evidenci smluv, ulovil miliardář Tomáš Chrenek. Jeho majetek dosahuje podle magazínu Forbes 13,2 miliardy korun, což jej řadí na pozici osmého nejbohatšího muže republiky.

Mohlo by vás zajímat:

špion
» Tady jsou jména z bezpečnostní sítě Andreje Babiše
» Přehledně: Mapa střetu zájmů AB

Třiačtyřicetiletý Cícer, který byl do konce února ředitelem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích, se k nové práci nechtěl vyjadřovat. Pouze potvrdil, že ze služeb státu odchází.

Podle deníku bude pro Agel dělat externě. “Milan Cícer není a ani nebude zaměstnancem společnosti Agel,” řekla listu mluvčí Chrenkovy firmy Radka Miloševská.

Mf Dnes v této souvislosti připomíná, že miliardář kolem sebe shromáždil už několik jmen s výbornými kontakty a informacemi. Pracuje pro něj Libor Vrba, bývalý ředitel protikorupční policie, a například také exministr obrany Martin Barták, nedávno osvobozený v kauze tatrovek.

Daleko početnější “bezpečnostní síť” si ovšem kolem sebe za poslední roky vybudoval vicepremiér a miliardář Andrej Babiš. Kontakty s lidmi z bezpečnostních složek si pěstoval už dávno před vstupem do politiky. Ovšem šíře okruhu jeho spolupracovníků z řad policie, tajných služeb či armády se začala detailněji odkrývat až poté, co vystoupil z ústraní.

Mnohé ze svých spojek rozmístil Andrej Babiš po vstupu do politiky na klíčové posty. Kromě toho má šéf hnutí ANO blízko i k některým lidem, kteří v bezpečnostních složkách léta působí. Někteří si svou funkci udrželi dosud, jiní třeba ještě povýšili.

Deník Neovlivní.cz Babišovu síť pravidelně doplňuje, aktualizovanou tabulku najdete v tomto » přehledu.