Miloš Zeman: Chci být znovu prezidentem

Miloš Zeman potvrdil to, co všichni očekávali: příští rok bude znovu usilovat o prezidentskou funkci. Dosavadní hlava státu svou kandidaturu oznámila svým příznivcům a věrným během čtvrteční slavnostní večeře na Pražském hradě. Oficiální oznámení si chystá na pátek.

Zemanova kandidatura není překvapením. Už loni deník Neovlivní.cz napsal, že Miloš Zeman je připravený podruhé usilovat o post hlavy státu.

“Řekl to v rozmezí uplynulých dvou měsíců přátelům, s nimiž o tom deník Neovlivní.cz hovořil. Oficiálně hodlá Zeman o své kandidatuře promluvit až za rok, v březnu 2017,” napsali jsme v lednu 2016.

“Miloš chce být znovu prezident, výslovně mi to řekl. Jediné, co by to mohlo zkomplikovat, je jeho zdraví. Ale teď je ve skvělé kondici a jestli se to nějak dramaticky nezmění, půjde do toho,” uvedl tehdy pod podmínkou anonymity jeden z prezidentových přátel.

Stejná Zemanova slova následně potvrdil ještě jeden zdroj blízký současné hlavě státu.

Zdraví Miloše Zemana se zjevně vyvíjelo k jeho spokojenosti, protože letos v lednu už jeho přátelé mluvili o kandidatuře jako o hotové věci. “Je rozhodnutý do toho jít. Řekl mi to už před Vánoci, teď proběhla nějaká lékařská vyšetření a kromě té nohy by neměl mít žádný zdravotní problém, který by ho omezoval,” citovali jsme letos v lednu jednoho z jeho přátel.