Mračková se scházela s obviněným z kauzy Hlubuček

Místopředsedkyně sněmovny Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO se stýkala se Zakaríou Nemrahem, který skončil ve vazbě. 

Politici hnutí ANO patří mezi nejostřejší kritiky politické konkurence ze STAN, kterou už třetí měsíc otřásá aféra Petra Hlubučka.

Byla to přitom i nejvýše postavená politička hnutí ANO – místopředsedkyně sněmovny Jana Mračková Vildumetzová – kdo se scházel s mužem, kterého policie v Hlubučkově kauze označuje za jednoho z klíčových členů celé „organizované zločinecké skupiny“.


Jana Mračková Vildumetzová v předvolební kampani v říjnu 2021. Foto: Hnutí ANO

Redakce Neovlivní.cz zjistila, že Jana Mračková Vildumetzová byla společně s manželem Janem dlouhodobě v kontaktu se Zakaríou Nemrahem. Pražským podnikatelem, který od poloviny června sedí ve vazbě kvůli podezření, že pro Hlubučkovu skupinu zajišťoval informace u policie nebo se podle detektivů podílel na dělení úplatků.

“Je obviněný ze spáchání zločinu účasti na organizované zločinecké skupině,” napsali si k němu policisté do usnesení, kterým Hlubučka a spol. obvinili.

Podle svědecké výpovědi, kterou přinášíme v zářijovém časopise Neovlivní.cz, byl mezi manžely Mračkovými a Zakaríou Nemrahem blízký vztah.

„Znali se všichni tři delší dobu, bylo to až na přátelské bázi. Zaki (Nemrahova přezdívka, pozn. red.) za nimi jezdil i na Karlovarsko, odkud Mračkovi pocházejí,“ uvedl svědek, který má o jejich vztahu detailní informace.

Sama místopředsedkyně sněmovny Jana Mračková Vildumetzová v rozhovoru pro Neovlivní.cz kontakt se zatčeným podnikatelem nepopřela. Snaží se ale osobní vazby bagatelizovat s tím, že se Zakaríou nikdy nedělala žádný byznys.

A hlavně: “Je to známý mého manžela.”

Co přesně měla Jana Mračková Vildumetzová společného se Zakaríou Nemrahem? Jak se místopředsedkyně sněmovny hájí? Co na to její manžel? Čtěte v zářijovém časopise Neovlivní.cz, který můžete objednávat v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email