Nagyová k soudu nechodí, ale na Klausovy narozeniny dorazila

Bývalá šéfka kabinetu Petra Nečase a jeho pozdější manželka Jana Nagyová-Nečasová v posledních dvou měsících opakovaně nepřišla s odkazem na zdravotní důvody k soudu. Na narozeniny Václava Klause tento týden ale dorazila. Soud už oznámil, že její omluvenky odmítá akceptovat.

U soudů se bývalá klíčová postava tuzemského politického zákulisí zpovídá z toho, že nechala tajnou službou sledovat svoji sokyni v lásce – první manželku Petra Nečase. A také z daňových úniků spojených s luxusními dary, kterými ji zahrnovali uchazeči o přízeň premiéra.

Jana Nagyová-Nečasová ale místo sebe v červnu i květnu poslala k soudu omluvenky s tím, že její zdravotní stav účast u líčení nedovoluje. O pár dní později – toto pondělí – dnešní Nečasova manželka zavítala na oslavu narozenin Václava Klause, kde ji také vyfotili fotografové deníku Blesk.

Snímek Jany Nagyové-Nečasové na oslavě narozenin Václava Klause patřil v pondělí mezi hojně sdílené na sociálních sítích .

Soudkyně, které mají její případy na starost, shodně pro zpravodajský portál Seznam.cz uvedly, že omluvenky nepovažují za dostatečné. A očekávají, že se na příští soudní líčení Jana Nagyová-Nečasová dostaví.

“Pokud byla obžalovaná spatřena na oslavě narozenin bývalého prezidenta Václava Klause, pak sama dává najevo, že je zřejmě v takové zdravotní kondici, která, pokud jí umožňuje její osobní účast na akci mimo její bydliště, pak jí zcela jistě umožní i její osobní účast u soudního jednání,” citoval Seznam soudkyni Danu Šindelářovou.

Advokáti Nečasové-Nagyové mají proto soudu neprodleně doložit další dokumenty o své údajné nemoci. Dosavadní doklady soudkyně nepřesvědčily.

Aféry někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase zavinily pád jeho kabinetu. Stalo se tak přesně před čtyřmi lety.