Nečas vrací úder Šlachtovi: Bezskrupulózně ambiciózní policista

Bývalý premiér Petr Nečas se po zásahu Roberta Šlachty na ÚOOZ a následném pádu vlády v roce 2013 zcela stáhl do ústraní. Kromě cesty za podnikatelem Františkem Savovem do Londýna, čínském byznysu a soudních procesech jeho ženy o něm nebylo slyšet. Nyní promluvil. Aby si vyřídil účty se Šlachtou.

Bývalý šéf ÚOOZ rozjel svoji kampaň, která bude pravděpodobně zakončena pokusem o vstup do politiky. Sepsal knihu, v níž  je ústředním motivem právě zásah na Úřadu vlády a kauza Nečas-Nagyová. Šlachta v knize nenechal zejména na dnešní manželce bývalého premiéra nit suchou. Popisoval zákulisní pohled na již zveřejněné informace o tom, jak bývalá sekretářka ovlivňoval skrze svého milence-premiéra fungování státu.

» Sabina Slonková: Proč je dobré znát pravdu o kabelkách Jany Nagyové
» Nečas zaletěl do Londýna za stíhaným Savovem. Kvůli munici na Babiše
» Skutečný příběh Roberta Šlachty

Petr Nečas si to nenechal líbit. Porušil své mlčení, které si naordinoval právě před sedmi lety, kdy jeho vláda padla. A  v rozhovoru pro Českou justici si to s Robertem Šlachtou vyřídil. Prohlásil, že si mu Šlachta řekl o post šéfa policie. A nedostal ho. A proto se mu mstil.

“Šlachta si řekl o pozici policejního prezidenta. Takhle natvrdo. Že to má domluvené, má podporu tehdejšího nepsaného šéfa Věcí veřejných Víta Bárty a tím pádem má automaticky podporu Radka Johna, jakoby to s úsměvem konstatovali všichni, kterými se oháněl. Takhle to tam za Věcí veřejných na vnitru fungovalo. V té době jsem už byl premiérem,” popsal bezděky poměry ve vládě Petr Nečas pro Českou justici.

A proč Nečas podle svých slov ani neuvažoval o tom, že by ze Šlachty udělal šéfa policie? “Protože můj základní dojem z Roberta Šlachty byl, že jeho personální strop je možná tak vedoucí obvodního oddělení v Pohořelicích, odkud pochází….Dodnes jsem nepochopil, jak někdo s jeho podměrečným vzděláním a ne zrovna briskní inteligencí to mohl dotáhnout až na policejního plukovníka.”

V rozhovoru se bývalý premiér ani slovem nezmiňuje o podstatě příběhu: tedy o tom, že jeho sekretářka se pokoušela řídit stát nebo o tom, že zneužila tajnou službu, aby nechala sledovat svou sokyni v lásce, Nečasovu tehdejší ženu.

Naopak z jiné odpovědi je zřejmé, že Šlachtu budou kvůli knize, v níž zcela nestandardně popisuje i služební věci, ještě čekat potíže. ” On je stále vázán mlčenlivostí. Jedna z největších hanebností, kterou bývalý policejní důstojník může udělat je, že obchoduje věci a informace, které se dozvěděl ve službě. A je jedno, jestli ty informace někomu prodává, nebo je zpeněžuje prostřednictvím rozhovorů, knížek apod. Je to prachsprosté zobchodování těchto informací a já to považuji za nejhanebnější chování, kterého se může policejní důstojník dopustit. Zpeněžit informace, ke kterým se dostal jako policista. Sám za to stíhá jiné a on vynášet informace beztrestně může,” dodal Nečas pro Českou justici.

Robert Šlachta expremiérova slova o žádostech o pozice pro Neovlivní.cz popřel. “Není to pravda. O žádný post jsem mu neříkal. Mělo se to odehrát v době, kdy jsem byl relativně krátce v pozici ředitele ÚOOZ, měl jsem svých starostí dost a žádné takové ambice jsem neměl,” uvedl Šlachta.

Zdroj náhledové foto: Redakce Neovlivní.cz